Price-of-roof-sandwich-panels-2

ساندویچ پانل ها از بهترین متریال برای ساخت سازه های پیش ساخته است. امروزه به دلیل چندین عامل مهم از این متریال در ساخت سازه ها بیشتر استفاده می شود. مناسب و به صرفه بودن قیمت ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری شاید مهم ترین دلیل برای محبوبیت این محصول در میان مصرف کنندگان باشد.

مصالح نوین ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ها معمولا از سه لایه که دولایه آن از جنس فولادی می باشد، تولید می شود. اما برای این که این سازه ها در برابر حرارت و صدا و آلودگی عایق شوند از انواع فوم در لایه میانی آن استفاده می شود. ساندویچ پانل به انواع مختلف سقفی، دیواری و سردخانه ای تقسیم بندی می شوند. هر کدام از نوع ساندویچ پانل ها نیز خود به انواع مختلفی از نظر متریال لایه های رویی و لایه میانی دسته بندی و تولید می شوند. قیمت ساندویچ پانل سقفی با انواع ساندویچ پانل دیواری به دلیل نوع تولید و متریال مصرفی متفاوت است.

انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری در ساخت سازه

این نوع ساندویچ پانل ها خود به نوعی مصالح ساختمانی است که به صورت آماده به فروش می رسد. جنس لایه های داخلی و بیرونی از ورق های گالوانیزه و یا آلوزنیک تولید می شود. فوم ها که لایه میانی این نوع ساندویچ پانل را تشکیل می دهند از چندین نوع مختلف فوم پلی استایرن، فوم پلی اورتان و یا ترکیبی است. از نوع ساندویچ پانل دیواری می توان به صورت ساده و یا نر و مادگی و یا پیچ مخفی تولید و مورد استفاده قرار داد. جنس لایه ها در این نوع می تواند به دلخواه مشتری تغییر و ابعاد آن نیز تغییر کند. بسته به ابعاد و نوع لایه ها و فوم مورد استفاده قیمت ساندویچ پانل دیواری با قیمت ساندویچ پانل سقفی تفاوت خواهد داشت.
ساندویچ پانل در بسیاری از سازه ها مانند: سوله ها، کانتینرها، سردخانه ها، انبارها و بسیاری از مکان ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
معمولا طراحی ساندویچ پانل سقفی به گونه ای است که با قسمت کناری خود هم پوشانی ایجاد می نماید. این هم پوشانی در هنگام قرار گرفتن بر روی سقف از ورود باران و برف به داخل سازه ممانعت به عمل می آورد. در صورتی که برای پوشش سقف سازه از ساندویچ پانل سقفی پیش ساخته استفاده شود عرض آن استاندارد و 1.07 می باشد. اما در صورت تمایل مشتری این ابعاد قابل تغییر خواهد بود. قیمت ساندویچ پانل سقفی در این زمان نیز تغییر خواهد نمود.

همچنین بخوانید: ویژگی دیوار پیش ساخته ساندویچ پانل

 

Price-of-roof-sandwich-panels-4

عوامل موثر بر قیمت ساندویچ پانل سقفی

بسته به محل مصرف و نوع سازه قیمت ساندویچ پانل مورد استفاده در آن تغییر می کند. زیرا در محل های مختلف نیاز به استفاده از نوع مشخصی از ساندویچ پانل با ضخامت معین می باشد. به عنوان مثال در سردخانه ها از ضخامت 8 سانتی متری ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف استفاده می شود.
از دیگر موارد تاثیر گذار بر قیمت ساندویچ پانل سقفی می توان به نوع فوم مورد استفاده در آن اشاره نمود. فوم ها بسته به محل مصرف و نصب این سازه ها از متریال های مختلف نظیر پلی اورتان، پلی استایرن و ترکیبی پلی استایرن و پشم سنگ استفاده می شود. نحوه استفاده از فوم نیز بر قیمت ساندویچ پانل سقفی تاثیر گذار است. در بعضی از موارد برای عایق بندی این سازه ها از تزریق فوم به صورت دستی استفاده می شود. در این صورت قیمت ساندویچ پانل سقفی به سبب عدم ایجاد عایق مناسب در این لایه بسیار کمتر خواهد بود.

نوسانات بازار ارز موثر در قیمت ساندویچ پانل تهران

تولید کننده ساندویچ پانل عایق حرارتی قیمت گذاری این محصول را با توجه به نوسانات بازار ارز مشخص می نماید. به علت به روز بودن طراحی و ساخت این محصول و استفاده از آهن در تولید آن با افزایش و یا کاهش قیمت ارز قیمت آهن نیز تغییر خواهد نمود و این تغییر قیمت بر تولید این سازه تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
اجرای ساندویچ پانل و قیمت ساندویچ پانل سقفی با توجه به چند مورد مهم تعیین می شود:

  • قطر ساندویچ پانل
  • نوع و کیفیت متریال مصرفی در لایه های بیرونی و داخلی
  • ضخامت ورق های مصرفی و فوم میانی
  • نوع فوم مصرفی
  • نوع ساخت و زمان ساخت و همچنین محل نصب سازه
  • قیمت ارز و آهن در بازار

برای ساخت سازه با انواع ساندویچ پانل با کیفیت های مرغوب و ضخامت های مختلف و آگاهی از قیمت ساندویچ پانل سقفی و دیواری می توانید به سایت کارن پنل مراجعه و با کارشناسان در این سایت مشاوره نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

قیمت ساندویچ پانل سقفی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *