قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل
امروزه بسیاری از افرادی که قصد خرید ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی را دارند به دنبال پیدا کردن قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل می باشند تا بتوانند با مناسب ترین قیمت ممکن این تجهیزات را خریداری کنند. اگر شما هم جز افرادی هستید که قصد دارید اطلاعاتی را درباره قیمت هر متر مربع از این پانل ها و قیمت ساندویچ پانل تهران بدست بیاورید به شما توصیه می کنیم حتما در این مطلب با ما همراه باشید. ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل صحبت کنیم و اطلاعات جالب و مفیدی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین با ما همراه باشید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

به دلیل کاربری های بسیار گسترده ساندویچ پانل این محصول با متریال های مختلفی تولید می شود. استفاده از ورق های گالوانیزه، آلوزینک و یا آلومینیوم باعث می شود تا از آن بتوان در ساخت سازه های صنعتی، مسکونی و یا سردخانه ای به خوبی سود برد. علاوه بر آن استفاده از فوم های مختلف کاربری پانل ها را در سازه های مختلف گسترده تر نموده است. برای همین در خرید ساندویچ پانل باید به چند نکته مهم توجه نمود. این نکات باعث می شود تا سازه از استحکام و مقاومت بیشتری برخوردار بوده و عمر طولانی تری نسبت به سازه های مشابه داشته باشد. این نکات عبارتند از:

  • – نوع سازه، مسکونی، صنعتی، تجاری، فروشگاهی، سردخانه ای و یا ….
  • – کاربری سازه
  • – منطقه نصب سازه، بسته به سرد یا گرم بوده منطقه و یا باد خیر بودن آن از متریال های مختلف در ساندویچ پانل استفاده می شود.
  • – نوع ساندویچ پانل، این پانل ها به انواع ساندویچ پانل دیواری، ساندویچ پانل سقفی و یا سردخانه ای تولید می شوند.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل 1

عوامل تاثیر گذار بر قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

یکی از مهمترین عواملی که بر روی قیمت این محصولات تاثیر گذار است کیفیت مواد اولیه ای است که در ساخت ساندویچ پانل مورد استفاده قرار گرفته است. اگر با این محصولات آشنایی داشته باشید حتما می دانید که معمولا کیفیت مواد اولیه تاثیر بسیار زیادی بر روی طول عمر این محصولات می گذارد و اگر از مواد اولیه با کیفیتی استفاده نشود این موضوع ممکن است باعث شود تا شما خیلی سریع مجبور به تعویض پانل های خود شوید. با وجود این که ساندویچ پانلی که از مواد اولیه بی کیفیت تهیه شده اند دارای قیمت مناسب تری هستند ولی حتما به این موضوع توجه داشته باشید که خرید آنها از نظر اقتصادی به هیچ وجه به صرفه نیست و شما مجبور می شوید هزینه ای بسیار بیشتر را در آینده برای تعویض این پانل ها بپردازید.

با توجه به موارد گفته شده در بالا متریال های مصرفی در تولید ساندویچ پانل ها متفاوت است. استفاده از متریال های مختلف باعث تنوع در کاربری ساندویچ پانل ها می شود. به عنوان مثال؛ استفاده از ورق هایی با ضخامت بیشتر و یا تعداد لایه های بیشتر باعث افزایش قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل خواهد شد. اما افزایش تعداد لایه ها و یا ضخامت ورق ها بسته به شرایط محیط و منطقه نصب سازه داشته و باید به این موارد نیز توجه نمود.

 

تاثیر کیفیت ساخت بر روی قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

یکی دیگر از عوامل بسیار مهمی که امروزه می تواند تاثیر بسزایی بر روی قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل داشته باشد کیفیت ساخت این پانل ها است. هرچه از تجهیزات پیشرفت تر و به روزتری برای ساخت این محصولات استفاده شود کیفیت و طول عمر آنها نیز به مراتب بیشتر می شود و در نتیجه قیمت آنها نیز افزایش پیدا می کند. برای این که بتوانید ساندویچ های پانلی را خریداری کنید که از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشند توصیه ما به شما این است که حتما از فروشگاه های معتبر و برندهای معتبر این ساندویچ های پانل را خریداری کنید. توجه داشته باشید که ساندویچ پانل با کیفیت اجرای ساندویچ پانل را نیز راحت تر می کند و از این نظر نیز به صرفه است.

همچنین بخوانید: نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

 

نوع متریال مصرفی در لایه های ساندویچ پانل

معمولا ساندویچ پانل ها از سه لایه تشکیل می شوند. دو لایه بیرونی و درونی از فلز و لایه میانی از فوم است که بسته به شرایط و منطقه می توان تعداد لایه ها را بیشتر نمود. توجه نمایید که حداقل لایه ها در این پانل ها سه لایه است. استفاده از ورق های گالوانیزه، آلومینیوم و یا آلوزینک باعث تنوع مصرف این پانل ها در سازه های مختلف می شود. هر کدام از این نوع متریال ها نیز باعث تغییر در قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل می شود. به عنوان نمونه؛ در صورت نیاز به کاهش قیمت ساندویچ پانل می توان از ورق های آلومینیوم برای تولید این پانل ها استفاده نمود.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل 2

نوع فوم میانی

در بیشتر ساندویچ پانل ها بسته به کاربری سازه از فوم های مختلفی مانند؛ پلی استایرن، پلی اورتان و یا ترکیبی پلی استایرن و پشم سنگ می توان استفاده نمود. استفاده از فوم های غیر قابل اشتعال نیز در سازه های مخصوص باعث افزایش ایمنی در این سازه ها می شود. استفاده از این فوم نیز بسته به شرایط منطقه و نوع آب و هوای آن دارد.

ضخامت لایه های ساندویچ پانل

در بیشتر مناطق از ساندویچ پانل با تعداد لایه های مشابه استفاده می شود. اما تعداد لایه و ضخامت آن ها را می توان بسته به شرایط منطقه و محل نصب ساندویچ پانل تغییر داد. به عنوان مثال؛ در شرایط منطقه ای بسیار سرد یا بسیار گرم از ورق ها و فوم های میانی با ضخامت بیشتر در تعداد لایه های بیشتر استفاده می شود. این ضخامت در سازه های سردخانه ای که تبادل حرارتی در آن بسیار مهم است بیشتر به چشم می خورد.

برای کاهش قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل با توجه به نکات گفته شده می توان از فوم پلی استایرن استفاده نمود. این فوم که به یونولیت نیز شناخته می شود از کم هزینه ترین نوع فوم های مصرفی در ساندویچ پانل ها است.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل 3

نصب ساندویچ پانل

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل هزینه نصب آن است. معمولا هزینه نصب هر نوع ساندویچ پانل بر قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل تاثیر زیادی دارد. به دلیل تنوع در تولید پانل ها و تنوع در کاربری آن ها این محصولات توسط متخصصین این کار به صورت های مختلفی نصب و اجرا می شوند. که هزینه هر نوع نیز متفاوت است.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل می توان به کیفیت متریال مصرفی و ویژگی های آن نیز اشاره نمود. بعضی از پانل ها دارای ویژگی های نظیر؛ عایق صدا، عایق رطوبت، عایق حرارتی بوده و علاوه بر آن دارای وزن بسیار کمی نیز هستند. این پانل ها از مقایسه با ساندویچ پانل های دیگر دارای قیمت بیشتری خواهند بود.

برند ساندویچ پانل و تاثیر آن بر روی قیمت ساندویچ پانل

اگر شما هم جز افرادی هستید که توجه زیادی به قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دارید حتما می دانید که برندی که اقدام به تولید ساندویچ پانل کرده است نیز می تواند تاثیر بسزایی بر روی قیمت این محصولات داشته باشند. برخی از برندهای معتبر معمولا قیمت بالاتری را برای محصولات خود در نظر می گیرند که این موضوع به دلیل کیفیت بالای ساخت آنها و برخی از موارد دیگر می باشد. بنابراین اگر قصد خرید ساندویچ پانل تهران با قیمت مناسب را داشته باشید باید به خوبی با انواع برندهای سازنده این محصولات آشنا شوید و اطلاعاتی را درباره قیمت محصولات این برندها نیز بدست بیاورید.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع ساندویچ پانل تولید شده در شرکت کارن پنل و نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید و از به روز ترین قیمت ساندویچ پانل در هر جا و هر مکانی که باشید، مطلع شوید.

همچنین بخوانید: فروش ساندویچ پانل به طور مستقیم و ارزان

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *