فلاشینگ

با پیشرفت تکنولوژی و همچنین با توجه به این که وارد عرصه جدیدی از دنیای مهندسی و معماری شده ایم، نسل جدیدی از متریال ساختمانی تولید و به بازار عرضه شده اند، که به لحاظ کیفیت، کارایی و همچنین ظاهر کلی تفاوت فاحشی با نمونه های قدیمی دارند. چنین متریالی در سال های گذشته جایگزین نمونه های قبلی شده اند و محبوبیت قابل توجهی را در بازار فروش به دست آورده اند، یکی از پرکاربردترین متریال ساختمانی نوظهور فلاشینگ می باشد. اگر ذهن شما با پرسش چالش برانگیز فلاشینگ چیست؟ مواجه شده است، باید اشاره کرد، که فلاشینگ محصولی کاربردی می باشد، که در نماهای ساختمانی اغلب مورد استفاده قرار می گیرد. جنس فلاشینگ ها معمولا فلزی است و حتی برای پوشش درزهای مابین ساندویچ پانل ها نیز از چنین متریالی استفاده می شود، فلاشینگ در مدت زمان کوتاهی توانسته حجم قابل توجهی از فروش را در بازارهای داخلی و خارجی به خود اختصاص دهد.

بررسی اجمالی چیستی فلاشینگ؟

فصل جدیدی از اجرای نماهای ساختمانی به واسطه فلاشینگ در حال شکل گیری است، این محصول در ابعاد و اندازه های مختلفی توسط گروه های تولیدی معتبر به بازار عرضه می شود، اغلب متریال کاربردی برای ساخت فلاشینگ بیشتر آلیاژهای فلزی هستند؛ که از مقاومت کافی برخوردار هستند، شکل ظاهری هر یک از نمونه های مختلف فلاشینگ متفاوت و منحصر به فرد می باشد. فلاشینگ به عنوان یکی از بهترین پوشش های فلزی در دنیا شناخته می شود، که شما به کمک آن می توانید نمای ساختمانی خود را ایمن و زیباتر کنید. از فلاشینگ در بخش های مختلف نمای ساختمان به راحتی می توان استفاده کرد.
در آخرین داده های به دست آمده، در حال حاضر کشورهای اروپایی از فلاشینگ برای طراحی دکوراسیون داخلی نیز کمک می گیرند، طراحی کلی فلاشینگ به گونه ای صورت گرفته است؛ که برای پوشش دیوار و خط پشت بام نیز از فلاشینگ معمولا استفاده می شود، این متریال ساختمانی در ابعاد و اندازه های گوناگون به راحتی قابل سفارش می باشد.

مزایای فلاشینگ شامل چه مواردی است؟

فلاشینگ به عنوان نسل جدیدی از متریال ساختمانی به واسطه این که مزایای مثبت بسیار زیادی دارد توانسته در لیست پرطرفدارترین متریال کاربردی برای نمای ساختمانی قرار بگیرید، این محصول در شرایط اقلیمی مختلف کیفیت خود را از دست نمی دهد و از طول عمر بسیار بالایی برخوردار می باشد. فلاشینگ ظاهر اصلی خود را حتی با گذشت زمان حفظ می کند، این متریال ساختمانی در برابر ضربه بیشترین میزان از مقاومت را از خود نشان می دهد.

شما به کمک این متریال ساختمانی می توانید در شرایط اضطراری ایمنی بیشتر را تجربه کنید، فلاشینگ به هیچ عنوان رطوبت را جذب نمی کند و به راحتی در هر مکانی قابل نصب می باشد؛ مدت زمان لازم برای نصب فلاشینگ توسط تکنسین های حرفه ای بسیار کوتاه مدت است.

انواع مدل های مختلف فلاشینگ ساختمانی:

این محصول دارای تنوع کم نظیری می باشد و شما بر اساس نیاز خود می توانید بهترین نمونه را جهت خرید انتخاب کنید، کیفیت تمامی نمونه های مختلف فلاشینگ یکسان می باشد؛ فقط به لحاظ کارایی تفاوت فاحشی با یکدیگر دارند. از انواع نمونه های جدید فلاشینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

●فلاشینگ نبشی به شکل L:

این محصول در نقطه اتلاق بین دو دیوار و یا درز به کار گرفته می شود و پوشش مناسبی را در هر محلی به وجود می آورد. برای این که فلاشینگ نبشی شما ظاهری آراسته تر داشته باشد، می توانید نسبت به رنگ کردن آن اقدام کنید.

●فلاشینگ مدل U:

این نوع از فلاشینگ در مکان هایی که دارای زاویه ۹۰ درجه هستند، می تواند مورد استفاده قرار بگیرد، این محصول به عنوان پرمصرف ترین شکل فلاشینگ نیز شناخته می شود. برای درزبندی انواع ساندویچ پانل ها می توانید از این نوع فلاشینگ کمک بگیرید.

●فلاشینگ مدل سه پله:

این محصول از آسیب دیدن تمامی ساندویچ پانل ها در اثر نور خورشید جلوگیری می کند، طراحی کلی محصول به گونه ای است، که حالتی ایجاد می کند؛ که حالت پوششی در برابر رطوبت نیز داشته باشد.

●فلاشینگ مدل تاج:

این محصول برای سقف های دو شیب بهترین گزینه می باشد و حتی در محل شکست ساندویچ پانل ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. نحوه نصب این فلاشینگ به واسطه ظاهر متفاوتی که دارد، کمی سخت تر است.

قیمت انواع فلاشینگ در سال جدید:

فلشینگ بام
این محصول در سال جدید در نمونه های مختلف با قیمت کاملا مناسب و ارزان قیمتی به فروش می رسد، برخلاف باورها تامین کنندگان داخلی با همان قیمت قبلی تنها با کمی سود بیشتر فلاشینگ را به فروش می رسانند، تا هر یک از مشتریان قدرت خرید این متریال پرکاربرد و محبوب را داشته باشند. قیمت هر یک از نمونه های مختلف فلاشینگ متغیر است و هر یک از نمونه های گوناگون دارای قیمت واحد و مشخصی هستند؛ این محصول در سال جاری با کمترین قیمت ممکن قابل خریداری است.

در حالی که سایر نمونه های مشابه حتی با میزان کیفیت کمتر هم اکنون با قیمت بیشتری به فروش می رسند. برای خرید فلاشینگ به قیمت ارزان و اقتصادی می توانید از طریق فروشندگان معتبر و تخصصی خرید خود را انجام دهید؛ چنین مراکز فروشی با قیمت های کمتری فلاشینگ اصلی و با کیفیت را به فروش می رسانند.

کاربرد اصلی فلاشینگ در سازه های ساختمانی:

ویژگی های مثبت و تکمیلی این محصول باعث شده است، که کاربرد فلاشینگ در جامعه امروزی بیشتر از هر زمانی افزایش پیدا کند، از فلاشینگ در قسمت پیشانی ساختمان استفاده می شود، چون حالت محافظ گونه ای داشته و از نمای ساختمانی در برابر عوامل مخرب محافظت می کند، از فلاشینگ حتی روی دیوارها استفاده می شود. گاهی اوقات با رنگ آمیزی فلاشینگ جنبه تزئینی آن مد نظر کاربر قرار می گیرد و در قسمت های داخلی دیوار سازه ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، از دیگر کاربردهای فلاشینگ اجرای صحیح نمای سقف شیروانی می باشد؛ از برخی از نمونه های مختلف فلاشینگ جهت اجرای چنین سقف هایی کمک گرفته می شود.

از این محصول برای نمای بهتر و جلوه زیباتر درب و پنجره ها می توان استفاده کرد، حتی از فلاشینگ در ساخت چهارچوب های خاص برای شاسی درب های ورودی در سازه ساختمانی نیز می توان استفاده کرد.