ساندویچ پانل دیواری 2

در این پست قصد داریم تا در مورد یکی دیگر از مدل های ساندویچ پانل یعنی ساندویچ پانل دیواری به صورت جامع توضیحاتی را ارائه دهیم. اگر تا انتهای این پست ما را همراهی کنید، در ابتدا با ساندویچ پانل دیواری کمی بیشتر آشنا می‌شوید و در ادامه در مورد نحوه قیمت گذاری ساندویچ پانل دیواری، کاربرد های آن و پروسه تولید و نحوه عرضه به بازار، اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده می‌شود.

آشنایی با ساندویچ پانل دیواری

در دنیای امروز که مردمان جوامع مختلف خواستار راه حل های بهتر برای یکپارچه سازی ساختمان با در نظر گرفتن انتشار هرچه کمتر گاز کربن می‌باشند، استفاده از پانل های ساندویچی رواج بیشتری یافته است.
جدا از این امر سرعت عمل بالا در اجرا (با در نظر گرفتن صرفه جویی در وقت و تعداد نیروی انسانی ) و همچنین مقرون به صرفه بودن این نوع از مصالح برای کارفرمایان جذابیت بیشتری را ایجاد کرده است. همین مسئله باعث کاربرد روز افزون این نوع از پانل ها در مکان های مختلف شده است.

پانل ساندویچی دیواری در اجرای ساندویچ پانل دیوار کاربرد دارد به طوریکه می‌توان جهت بهره برداری دیوار، از آن استفاده نمود. پانل های دیواری در دو نوع ریلی و پیچ مخفی تولید شده و توسط پیچ های مخصوص به پروفیل های استراکچر نصب می‌شوند.
ضخامت های پانل دیواری، طرح و رنگ های متنوع آن، موجب شده تا مصرف کننده با توجه به محل کاربری بتواند نوع پانل و طرح آن را به راحتی انتخاب نماید.
پانل های پیچ مخفی اغلب در قسمت بیرونی نمای ساختمان نصب می‌شوند و به دلیل فرم خاصی که دارند، مانع دیده شدن پیچ ها در سطح کار می‌شوند.

 تقریبا 90 درصد پانل ها از 2 روکش و یک عایق با جنس و ویژگی های متمایز طراحی و تولید می‌شوند. ساندویچ پانل دیواری در ساخت دیوار های سوله، ساختمان های صنعتی، اتاق های تمیز، سرد خانه ها و کانکس ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که بر اساس نوع کاربرد، مواد مختلفی در تولید آن استفاده می‌شود.
این نوع از عایق بنا به نوع کاربرد از شیار ها و فراز و نشیب های متغیری بر روی سطح خود برخوردار می‌باشد.

ساندویچ پانل دیواری 1

 

قیمت ساندویچ پانل دیواری چگونه محاسبه می‌شود؟

همانطور که در مطالب فوق به استحضارتان رسید ساندویچ پانل ها از اجزای مختلفی تشکیل می‌شوند و همانطور که کیفیت و کمیت این اجزاء در مرغوبیت ساندویچ پانل تاثیر گذار است، طبیعتا در تعیین قیمت تمام شده نیز موثر خواهد بود.
به طور مثال و به صورت کلی بر اساس نوع ورق (یا روکش)، میزان ضخامت ورق(به طور مثال 4 یا 5 میلی متری)، رنگ روکش، نوع عایق (به طور مثال پلی یورتان یا پلی استایرن)، کیفیت عایق (میزان دانسیته) و کیفیت خط تولید (کانتینیوس یا دیس کانتینیوس ) قیمت های متفاوتی خواهند داشت.
لذا تمامی عوامل ذکر شده ابتدا توسط مشتری انتخاب و سپس قیمت نهایی محصول به وی اعلام می‌شود. لازم به ذکر است که گروه صنعتی کارن آلتای در زمینه تولید محصولات خود از قبیل (انواع ساندویچ پانل -انواع کانکس -انواع پروفیل و ورق برای ساخت استراکچر و اکسسوار و…) از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده می‌کند.
جهت اطلاع دقیق از قیمت این سازه متناسب با فضای ساختمانی و سازمانی شما به صفحه قیمت ساندویچ پانل مراجعه فرمایید.

انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری فاق زبانه ای

نام گذاری این نوع از پوشش پانل دیواری بر اساس شکل ظاهری آن می‌باشد به گونه ای که در یک طرف عرض پانل ساندویچی بر آمدگی ( زبانه ) و در سمت دیگر فرورفتگی ( فاق ) وجود دارد که برای هم پوشانی لبه های موجود در پروسه نصب فاق و زبانه در هم فرو رفته و پانل ها در یک دیگر قفل می‌شوند تا به راحتی بتوانند به استراکچر توسط پیچ متصل گردند.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

همانطور که در مطالب قبل گفته شد ساندویچ پانل ها توسط پیچ های سر مته به پروفیل های استراکچر متصل می‌گردند که این امر باعث کم شدن زیبایی در نمای ظاهری دیوار می‌شود ولی در مدل پیچ مخفی، پیچ ها در زیر فاق و زبانه بسته شده که باعث زیباتر دیده شدن نمای کلی دیوار و یکپارچگی آن می‌گردد.

انواع عایق ساندویچ پانل دیواری (هسته میانی)

پلی یورتان

  این فوم فشرده شده در سه کلاس آتش سوزی B1 (نسوز)، B2 (کند سوز)، B3 (قابل اشتعال) تولید می‌شود. گروه کارن پانل به دلیل جلوگیری از خطر آتش سوزی مدل B3 را تولید نمی‌کند اما برای کاهش قیمت نهایی و بنا به درخواست مشتری می‌توان ازفوم های باکیفیت ایرانی نیز استفاده نمود.
دانسیته ی پلی یورتان مصرفی در ساندویچ پانل ها از 35 تا 40 کیلو گرم بر متر مکعب می‌باشد، برخی از مزایای عبارت‌اند از:

 • مقاوم در برابر آتش و آب
 • میزان مصرف انرژی پایین تر
 • جلوگیری از بیدزدگی
 • طول عمر بالاتر
 • مقاومت بیشتر و کیفیت بالاتر
 • سبک بودن و وزن کم

پشم سنگ

یک عایق غیر ارگانیک است که طی فرآیند دمیدن یک جت بخار در سنگ بازالت مذاب شده تولید می‌شود، پشم سنگ عایق صوت بسیار کار آمدی است و همچنین نقطه ی ذوب بالایی دارد و باتوجه به دارا بودن این خصوصیات می‌تواند در مقابل حرارت، استقامت زیادی از خود نشان دهد.
و در مکان ها، تجهیزات و محصولات گوناگونی نظیر ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار گیرد. پشم سنگی که در ساندویچ پانل استفاده می‌شود معمولا یکی از انواع (پشم سنگ لحافی، پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ تیوپی، پشم سنگ لوله ای ) می‌باشد. دانسیته ی پشم سنگ به کار رفته در ساخت این نوع از عایق های دیواری به عنوان عایق، می‌بایست بین 100 تا 110 کیلو گرم بر متر مکعب باشد.

پلی استایرن

به اصطلاح رایج یونولیت نیز نامیده می‌شود و به دلیل داشتن دانسیته ی پایین که حدودا 20 تا 25 کیلو گرم بر متر مکعب است نمی‌توان از آن به عنوان عایق مطمئن در تولید انواع ساندویچ پانل ها استفاده نمود و به همین دلیل شرکت کارن پانل حتی المقدور از پلی استایرن به عنوان عایق در محصولات خود استفاده نمی‌کند.

یکی از معایب استفاده از پلی استایرن، چسبندگی پایین آن به ورق های اطراف آن است و صرفا جهت پوشش دیوار های جدا کننده می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

انواع پوشش موجود در ساندویچ پانل دیواری

 1. نایلون
  این نوع از ساندویچ پانل تنها از فوم ساخته و تولید می‌شود و به صورت کلی از آن در پوشش کف ساختمان و لای دیوار ها جهت جلوگیری از عدم هدر رفتگی گرما استفاده می‌شود، و کف ضخامتی 4 سانتی متر و سقف ضخامتی 15 سانتی متر می‌باشد.
 2. فویل آلومینیومی
  به دلیل وزن بسیار پایین فویل آلومینیومی حمل و نقل و اجرای آن نیز بسیار آسان است
 3. فایبرگلاس
  در فضاهایی که خاص می‌باشند و مواد شیمیایی زیادی وجود دارد مهندسین رو به استفاده از ساندویچ پانل فایبرگلاس می‌کنند.
 4. PVC
  در ساخت آن از  پلی پروپلین برای هسته مرکزی با فیبری از جنس شیشه تقویت شده با زرین اپوکسی استفاده می‌شود.
 5. ورق گالوانیزه
  در سه لایه تولید می‌شوند و کاربرد بسیار بیشتری نسبت به دیگر ساندویچ پانل های دیواری دارند
 6. ورقه آلوزینک
 7. تولید این نوع از عایق به کمک دو آلیاژ آلومینیوم و روی ساخته می‌شوند، تقریبا در تمام مکان ها قابل استفاده هستند و ضخامت آن‌ها بین 5 تا 25 سانتی متر بنا به خواست مشتری متغییر است.
 8. MDF
  ساندویچ پانل چوبی از تکه های خرد چوبی تولید می‌شوند و سپس به ورق های تخت تبدیل شده و در ساخت انواع کابیت، کانکس های صنعتی و یا دیوار و سقف خانه ها کاربرد دارند.

دلایل استفاده از ساندویچ پانل دیواری چیست؟

 1. سهولت و سرعت در نصب ( ساندویچ پانل ها در محل پروژه ساخته نمی‌شوند و به صورت پیش ساخته به محل پروژه انتقال داده شده و محل اتصال آن ها از پیش طراحی شده است)
 2. عایق حرارتی، آتش و صدا (به دلیل وجود فوم های فشرده شده در وسط 2 ورق که عایق میباشد)
 3. مقاومت در برابر هوای گرم و سرد.
 4. استحکام و دوام.
 5. ملزومات نگهداری آنها کم است.
 6. مقرون به صرفه بودن.
 7. مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی.
 8. مقاومت در برابر آب و هوا.
 9. ثبات ابعادی.
 10. وزن سبک.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 72454-021

 

 

7 پاسخ
 1. سحری
  سحری می گوید:

  سلام و عرض ادب ساندویچ پانل دیواری کلین روم هم دارید شما؟ شرایط خریدش رو میشه یه بار توضیح بدید از سایت باید ثبت کنیم؟

  پاسخ
 2. توحید
  توحید می گوید:

  سلام خسته نباشین ساندویچ پانل ارزان دیواری هم دارید شما؟ منظورم اینه که از همه مدل های دیواری کدومش ارزون تره

  پاسخ
 3. ریاحی 14
  ریاحی 14 می گوید:

  سلام خوبین ببخشید شرایط ارسال ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی شما چطوریه یعنی هزنیه ارسال به پای خودمونه یا شما خودتون حمل میکنین

  پاسخ
 4. نجف قربانی
  نجف قربانی می گوید:

  سلام اول از همه ممنون بابت اطلاعات خوب سایتتون دوم هم اینکه شما ساندویچ پانل دیواری در کرج هم فروش دارید یا فقط شعبه تهران دارید چون میخواستیم از نزدیک هم محصولاتتون رو ببینیم

  پاسخ
 5. محمد علی
  محمد علی می گوید:

  سلام امکانش هست یه توضیحاتی از روش نصب ساندویچ پانل دیواری بگید یا حداقل یه ویدئو بزارید از این مورد

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *