• ساندویچ پانل دیواری ریلی

عایق های ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان B2 پلی استایرن پشم سنگ
ضخامت عایق ها ( cm) 3-4-5-6-8 3-4-5-6-8 5-6-8
دانسیته عایق ها 40kg/m3 17kg/m3 110kg/m3
روکش های ساندویچ پانل دیواری ورق گالوانیزه ورق آلوزینک
ضخامت روکش ها(mm) 0.4-0.5-0.6 0.4-0.5-0.6
خط تولید کانتینیوس
عرض مفید 100cm

دانلود بروشور ها

در این پست قصد داریم تا در مورد یکی دیگر از مدل های ساندویچ پانل یعنی ساندویچ پانل دیواری به صورت جامع توضیحاتی را ارائه دهیم . اگر تا انتهای این پست ما را همراهی کنید ، در ابتدا با ساندویچ پانل دیواری کمی بیشتر آشنا می شوید و در ادامه در مورد نحوه قیمت گذاری ساندویچ پانل دیواری ، کاربرد های ساندویچ پانل دیواری و پروسه تولیدی پانل های ساندویچی اطلاعات مفیدی در اختیار شما عزیزان قرار داده میشود .پیشنهاد میکنیم پست بررسی کامل ساندویچ پانل سقفی را نیز مطالعه فرمایید.

آشنایی با ساندویچ پانل دیواری

در دنیای امروز که مردمان جوامع مختلف خواستار راه حل های بهتر برای یکپارچه سازی ساختمان با در نظر گرفتن انتشار هرچه کمتر گاز کربن می باشند، استفاده از پانل های ساندویچی رواج بیشتری یافته است و جدا از این امر سرعت عمل بالا در اجرا (با در نظر گرفتن صرفه جویی در وقت و تعداد نیروی انسانی ) و همچنین مقرون به صرفه بودن این نوع از مصالح برای کارفرمایان جذابیت بیشتری را ایجاد کرده است . همین مسئله باعث کاربرد روز افزون این نوع از پانل ها در مکان های مختلف شده است .

ساندویچ پانل دیواری در اجرای دیوار کاربرد دارد به طوریکه میتوان جهت بهره برداری دیوار، از این نوع ساندویچ پانل استفاده نمود . پانل های دیواری در دو نوع ریلی و پیچ مخفی تولید شده و توسط پیچ های مخصوص به پروفیل های استراکچر نصب میشوند . ضخامت های پانل دیواری ، طرح و رنگ های متنوع آن،موجب شده تا مصرف کننده با توجه به محل کاربری بتواند نوع پانل و طرح آن را به راحتی انتخاب نماید .پانل های پیچ مخفی اغلب در قسمت بیرونی نمای ساختمان نصب میشوند و به دلیل فرم خاصی که دارند ، مانع دیده شدن پیچ ها در سطح کار میشوند.

همانطور که در مطلب ساندویچ پانل چیست ؟ در مورد ساختار کلی پانل های ساندویچی صحبت کردیم ، تقریبا 90 درصد پانل ها از 2 روکش و یک عایق با جنس و ویژگی های متمایز طراحی و تولید میشوند . ساندویچ پانل دیواری در ساخت دیوار های سوله ، ساختمان های صنعتی ، اتاق های تمیز، سرد خانه ها و کانکس ها مورد استفاده قرار میگیرند که بر اساس نوع کاربرد ، مواد مختلفی در تولید آن استفاده میشود . ساندویچ پانل دیواری بنا به نوع  کاربرد از شیار ها و فراز و نشیب های متغیری بر روی سطح خود برخوردار می باشد .

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

انواع عایق (هسته میانی)ساندویچ پانل دیواری

1- پلی یورتان:  این فوم فشرده شده در سه کلاس آتش سوزی B1 (نسوز) ، B2 (کند سوز) ، B3 (قابل اشتعال) تولید میشود . گروه کارن پانل به دلیل جلوگیری از خطر آتش سوزی مدل B3 را تولید نمیکند اما برای کاهش قیمت نهایی و بنا به درخواست مشتری میتوان ازفوم های باکیفیت ایرانی نیز استفاده نمود . دانسیته ی پلی یورتان مصرفی در ساندویچ پانل ها از 35 تا 40 کیلو گرم بر متر مکعب میباشد .

2- پشم سنگ : یک عایق غیر ارگانیک است که طی فرآیند دمیدن یک جت بخار در سنگ بازالت مذاب شده تولید میشود .پشم سنگ عایق صوت بسیار کار آمدی است و همچنین نقطه ی ذوب بالایی دارد و باتوجه به دارا بودن این خصوصیات میتواند در مقابل حرارت ،استقامت زیادی از خود نشان دهد و در مکان ها ،تجهیزان و محصولات گوناگونی نظیر ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار گیرد. پشم سنگی که در ساندویچ پانل استفاده میشود معمولا یکی از انواع (پشم سنگ لحافی ، پشم سنگ تخته ای ، پشم سنگ تیوپی ، پشم سنگ لوله ای ) میباشد .دانسیته ی پشم سنگ به کار رفته در ساندویچ پانل به عنوان عایق ، میبایست  بین 100 تا 110 کیلو گرم بر متر مکعب میباشد .

3-پلی استایرن: به اصطلاح رایج یونولیت نیز نامیده میشود و به دلیل داشتن دانسیته ی پایین که حدودا 20 تا 25 کیلو گرم بر متر مکعب است نمیتوان از آن به عنوان عایق مطمئن در تولید انواع ساندویچ پانل ها استفاده نمود و به همین دلیل شرکت کارن پانل حتی المقدور از پلی استایرن به عنوان عایق در محصولات خود استفاده نمیکند.

یکی از معایب استفاده از پلی استایرن ، چسبندگی پایین آن به ورق های اطراف آن است و صرفا جهت پوشش دیوار های جدا کننده میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

انواع ساندویچ پانل دیواری

1- ساندویچ پانل دیواری فاق زبانه ای : نام گذاری این نوع از ساندویچ پانل دیواری بر اساس شکل ظاهری آن میباشد به گونه ای که در یک طرف عرض پانل ساندویچی بر آمدگی ( زبانه ) و در سمت دیگر فرورفتگی ( فاق ) وجود دارد که برای هم پوشانی لبه های ساندویچ پانل در پروسه نصب فاق و زبانه در هم فرو رفته و پانل ها در یک دیگر قفل میشوند تا به راحتی بتوانند به استراکچر توسط پیچ متصل گردند.

2-ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی : همانطور که در مطالب قبل گفته شد ساندویچ پانل ها توسط پیچ های سر مته به پروفیل های استراکچر متصل میگردند که این امر باعث کم شدن زیبایی در نمای ظاهری دیوار میشود ولی در مدل ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی ، پیچ ها در زیر فاق و زبانه بسته شده که باعث زیباتر دیده شدن نمای کلی دیوار و یکپارچگی آن میگردد. لازم به ذکر است مجموعه کارن پانل فعلا، ساندویچ پانل دیواری وساندویچ پانل پیج مخفی را فقط در ضخامت 5 سانتی متری  تولید میکند.

دلایل استفاده از ساندویچ پانل دیواری چیست؟

1-سهولت و سرعت در نصب ( ساندویچ پانل ها در محل پروژه ساخته نمی شوند و به صورت پیش ساخته به محل پروژه انتقال داده شده و محل اتصال آن ها از پیش طراحی شده است).

2-عایق حرارتی، آتش و صدا(به دلیل وجود فوم های فشرده شده در وسط 2 ورق که عایق میباشد).

3-مقاومت در برابر هوای گرم و سرد.

4-استحکام و دوام.

5-ملزومات نگهداری آنها کم است .

6-مقرون به صرفه بودن.

7-مقاومت شیمیایی و بیولوژیکی.

8-مقاومت در برابر آب و هوا.

9-ثبات ابعادی.

10-وزن سبک.

قیمت ساندویچ پانل دیواری چگونه محاسبه میشود ؟

همانطور که در مطالب فوق به استحضارتان رسید ساندویچ پانل ها از اجزای مختلفی تشکیل میشوند و همانطور که کیفیت و کمیت این اجزاء در مرغوبیت ساندویچ پانل تاثیر گذار است ، طبیعتا در تعیین قیمت تمام شده نیز موثر خواهد بود . به طور مثال ساندویچ پانل ها بر اساس نوع ورق (یا روکش) ، میزان ضخامت ورق(به طور مثال 4 یا 5 میلی متری) ،رنگ روکش ،نوع عایق (به طور مثال پلی یورتان یا پلی استایرن) ،کیفیت عایق (میزان دانسیته) و کیفیت خط تولید (کانتینیوس یا دیس کانتینیوس ) قیمت های متفاوتی خواهند داشت .

لذا تمامی عوامل ذکر شده ابتدا توسط مشتری انتخاب و سپس قیمت نهایی محصول به وی اعلام میشود . لازم به ذکر است که گروه صنعتی کارن آلتای در زمینه تولید محصولات خود از قبیل (انواع ساندویچ پانل -انواع کانکس -انواع پروفیل و ورق برای ساخت استراکچر و اکسسوار و…) از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده میکند.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 72454-021

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

عضویت در کانال تلگرام سایت

کانال ما

دنبال کردن پیج اینستاگرام سایت

صفحه ما

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.