در دومین مقاله از سری مقالات ساندویچ پانل قصد داریم تا به صورت کامل شما عزیزان را با ساندویچ پانل سقفی آشنا کنیم و اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. اگر مقاله قبلی ما با عنوان (ساندویچ پانل چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟ ) را مطالعه نفرموده اید پیشنهاد گروه کارن پانل به شما این است که پس از خواندن مطالب ذکر شده در مقاله قبلی ، (برای آشنایی بیشتر با ساندویچ پانل سقفی ) به این صفحه مراجعه فرمایید.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل های سقفی یکی از مدل های پرکاربرد است، و همانطور که از نام آن پیداست در پوشش سقف خانه ها و ساختمان های پیش ساخته و همچنین در سقف کانکس ها به کار میرود.
ساندویچ پانل های سقفی در سه نوع ساخته شده و به بازار عرضه می‌شوند که عبارت اند از:

 • ساندویچ پانل سقفی 3 گام
 • ساندویچ پانل سقفی 4 گام
 • ساندویچ پانل سقفی 5 گام

در شرکت کارن پانل به طور کلی عرض پانل های سقفی 100 سانتی متر می‌باشد . طول آن بنابر سفارش مشتری قابل تغییر است.
و در ضخامت های 12، 10، 8، 6، 5، 4، 3 تولید و روانه بازار می‌شوند.

ساندویچ پانل سقفی

*نکته: طول سفارش می‌بایست به گونه ای باشد که پانل ها به راحتی برروی تریلر بارگیری و سپس تخلیه گردند، طبیعتا پانل هایی که در ابعاد نامعقول و غیر استاندارد بنا به سفارش مشتری تولید می‌گردنند با مشکلات زیادی در پروسه بارگیری، حمل و نقل و تخلیه در محل پروژه مواجه خواهند بود.

قیمت ساندویچ پانل سقفی چگونه محاسبه میشود؟

همانطور که در مطالب فوق به استحضارتان رسید ساندویچ پانل از اجزای مختلفی تشکیل میشوند و همانطور که کیفیت و کمیت این اجزاء در مرغوبیت ساندویچ پانل تاثیر گذار است، طبیعتا در تعیین قیمت تمام شده نیز موثر خواهد بود. به طور مثال ساندویچ پانل ها بر اساس نوع ورق (یا روکش)، میزان ضخامت ورق (به طور مثال 4 یا 5 میلی متری) ،رنگ روکش ،نوع عایق (به طور مثال پلی یورتان یا پلی استایرن) ،کیفیت عایق (میزان دانسیته) و کیفیت خط تولید (کانتینیوس یا دیس کانتینیوس ) قیمت های متفاوتی خواهند داشت.

لذا تمامی عوامل ذکر شده ابتدا توسط مشتری انتخاب و سپس قیمت ساندویچ پانل به صورت نهایی به وی اعلام می شود. لازم به ذکر است که گروه صنعتی کارن آلتای در زمینه تولید محصولات خود از قبیل (انواع ساندویچ پانل -انواع کانکس -انواع پروفیل و ورق برای ساخت استراکچر و اکسسوار و…) از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده میکند.

جهت دریافت مشاوره رایگان در زمینه انواع ساندویچ پانل سقفی و یا ساندویچ پانل دیواری و اطلاع دقیق از قیمت آن‌ها متناسب با فضا و محل مورد نظر شما با کارشناسان ما از طریق شماره 72454-021 تماس بگیرید.

ساندویچ پانل سقفی در چه مکان هایی کاربرد دارد؟

 1. پوشش سقف ساختمان های صنعتی و سوله های این مراکز.
 2. ساندویچ پانل های سقفی در پوشش سقف کانتینر های حمل و نقل مورد استفاده قرار میگیرند.
 3. در پوشش سقف کانکس ها نیز میتوان از ساندویچ پانل سقفی استفاده نمود.
 4. از این نوع پانل در پوشش سقف سردخانه های ثابت و متحرک هم استفاده می شود.

 ساختار ساندویچ پانل سقفی پیش ساخته

 1. پوشش روی پانل از ورق گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم  با ضخامت های مختلف تشکیل شده است که می تواند رنگی یا بدون رنگ باشد.
 2. در بین ورق ها فوم هایی از جنس پلی یورتان و یا پلی استایرن فشرده شده قرار می گیرد.
 3. پوشش پشت پانل  نیز از ورق گالوانیزه ، آلومینیوم و یا آلوزینک با ضخامت های مختلف تشکیل شده است که میتواند رنگی یا بدون رنگ باشد.

انواع عایق ساندویچ پانل (هسته میانی)

1- پلی یورتان

این فوم فشرده شده در سه کلاس آتش سوزی B1 (نسوز)، B2 (کند سوز)، B3 (قابل اشتعال) تولید می شود. گروه کارن پانل به دلیل جلوگیری از خطر آتش سوزی مدل B3 را تولید نمیکند اما برای کاهش قیمت نهایی و بنا به درخواست مشتری میتوان ازفوم های باکیفیت ایرانی نیز استفاده نمود . دانسیته ی پلی یورتان مصرفی در ساندویچ پانل ها از 35 تا 40 کیلو گرم بر متر مکعب میباشد .

2- پشم سنگ

یک عایق غیر ارگانیک است که طی فرآیند دمیدن یک جت بخار در سنگ بازالت مذاب شده تولید می شود. پشم سنگ عایق صوت بسیار کار آمدی است و همچنین نقطه ی ذوب بالایی دارد و باتوجه به دارا بودن این خصوصیات میتواند در مقابل حرارت، استقامت زیادی از خود نشان دهد و در مکان ها، تجهیزان و محصولات گوناگونی نظیر ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار گیرد. پشم سنگی که در ساندویچ پانل استفاده میشود معمولا یکی از انواع (پشم سنگ لحافی، پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ تیوپی، پشم سنگ لوله ای) می باشد. دانسیته ی پشم سنگ به کار رفته در ساندویچ پانل به عنوان عایق، میبایست  بین 100 تا 110 کیلو گرم بر متر مکعب میباشد .

3-پلی استایرن

به اصطلاح رایج یونولیت نیز نامیده میشود و به دلیل داشتن دانسیته ی پایین که حدودا 20 تا 25 کیلو گرم بر متر مکعب است نمیتوان از آن به عنوان عایق مطمئن در تولید انواع ساندویچ پانل استفاده نمود و به همین دلیل شرکت کارن پانل حتی المقدور از پلی استایرن به عنوان عایق در محصولات خود استفاده نمیکند.

یکی از معایب استفاده از پلی استایرن ، چسبندگی پایین آن به ورق های اطراف آن است و صرفا جهت پوشش دیوار های جدا کننده میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

ساندویچ پنل سقفی

ویژگی های ساندویچ پانل سقفی در چیست؟

 1. عایق گرما،سرما، رطوبت، صوت که در مدل های مختلف متفاوت است .
 2. -مقاوم در برابر باد های شدید.
 3. مقاوم در برابر مواد شیمیایی.
 4. -مقاوم در برابر حشرات موذی.
 5.  مقاوم در برابر زلزله و رانش زمین.
 6. مقرون به صرفه بودن نسبت به دیگر سقف های کاذب و از پیش ساخته شده.
 7. حمل و نقل و نصب و اجرای ساندویچ پانل به صورت آسان و سریع.
 8. قابل بازیافت به دلیل استفاده کم از مواد شیمیایی.

ساندویچ پانل سقفی چگونه نصب می‌شود؟

برای نصب آسان ساندویچ پانل سقفی ابتدا باید ساختار روی سقف و فاصله بین تکیه گاه های اصلی را اندازه گیری کرده و طبق نوع و طرح سازش سقف زیرسازی های لازم را نیز برای نصب ساندویچ پانل سقفی ریخت.
بعد از انجام مراحله اولیه نوبت به نصب اصلی و پیج بندی می‌رسد که باید بعد از آن که ساندویچ پانل ها روی پرلین های موجود در سقف قرار گرفتن به ازای هر یک متر مربع عایق سقف، باید از یک پیج قالوانیزه استفاده شود.
توجه کنید که باید برای جلوگیری از نفوذ آب به داخل، تمامی عایق ها را به صورت اورلب قرار دهید. انجام این کار از اهمیت بالایی برخوردار است.

ساندویچ پانل سقفی 5 گام کارن پانل علاوه بر طیف رنگی متفاوت از جنس پلی یورتان ساخته شده است. و به دلیل 5 گام بودن در ورق دارای میزان تحمل بیشتری نسبت به پانل های 3 گام و 4 گام هستند.

 1. دستگاه فرم دهنده
 2. دستگاه تزریق فوم
 3. دستگاه دبل بلت
 4. دستگاه برش
 5. دستگاه دسته بندی
 1. آلومینیومی
  این صفحه مقاومت بالایی در برابر سایش و زنگ زدگی دارد. وزن کم و انعطاف پذیری بالا از عوامل موثر در بالا بردن کیفیت نهایی عایق است. وزن کم آلومینیوم در مقایسه با سایر فلزات حمل و نقل را آسان کرده و هزینه ها را کاهش می دهد. جوشکاری مناسب و همچنین استحکام بالا از مزایای اضافی این صفحه است.
 2. آلوزینک
  ورق آلوزینک از فولاد و روی ساخته شده است. این صفحه نسبت به صفحات آلومینیومی در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم تر است. ظاهر و نوع شکل آن در طولانی مدت خیلی سخت تغییر می‌کند و با گذشت زمان، شرایط آب و هوایی مختلف، این سطح عایق همچنان براق باقی می‌ماند و کیفیت خود را از دست نمی‌دهد.
 3. گالوانیزه
  ورق محبوب دیگر عایق گالوانیزه است. این صفحه در طرح ها و رنگ های مختلف توسط شرکت کارن پانل ساخته و تولید می‌شود. این ورق که ماندگاری بسیار بالایی دارد به طوری که حتی با خراشیده شدن یک لایه از آن به هیچ عنوان زنگ نمی‌زند.هزینه های پایین نگهداری و مقاومت در برابر آسیب مکانیکی از دیگر ویژگی های این ورق است.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به صفحه تماس با ما با کارشناسان ما در مجموعه کارن پانل ارتباط حاصل فرمایید و در زمینه خرید و نصب انواع ساندویچ پانل ارزان در سریع ترین زمان و دریافت مشاوره رایگان اقدام فرمایید.