عایق های ساندویچ پانل سردخانه پلی یورتان B2
ضخامت عایق ها ( cm) 8-10-15
دانسیته عایق ها 40kg/m3
روکش های ساندویچ پانل سردخانه ای ورق گالوانیزه ورق آلوزینک
ضخامت روکش ها(mm) 0.5-0.6 0.5-0.6
خط تولید کانتینیوس /دیس کانتینیوس
عرض مفید 100cm

دانلود بروشور ها

ساندویچ پانل سردخانه ای – یکی دیگر از انواع ساندویچ پانل ، ساندویچ پانل سردخانه ایست و همانطور که از نام آن پیداست از این مدل ساندویچ پانل در ساخت سردخانه ها و اتاق هایی که ویژه نگهداری محصولات حساس به گرما هستند، استفاده می شود. برای درک بهتر این بخش پیشنهاد میشود ابتدا 2 مقاله ساندویچ پانل چیست؟ و ساندویچ پانل دیواری را مطالعه نمایید.

در ادامه این پست قصد داریم به موارد زیر بپردازیم

1- ساندویچ پانل سردخانه ای چیست؟
2- انواع عایق های به کار رفته در هسته میانی ساندویچ پانل سرد خانه ای.
3- موراد استفاده از ساندویچ پانل سردخانه ای.
4- مزایای استفاده از پانل های ساندویچی در ساخت اتاق های سرد.
5- نحوه حمل و نقل پانل.
6- محاسبه قیمت ساندویچ پانل.

ساندویچ پانل سردخانه ای چیست؟

برای ساخت انواع سردخانه ها و فریزر های نگهداری محصولات پروتئینی و لبنی که به گرما و حرارت حساس میباشند و در صورت گرم بودن محفظه نگهداری، فاسد میشوند ، نیاز است تا با ایجاد یک محیط کاملا ایزوله از انتقال گرما به داخل سردخانه و انتقال هوای سرد از داخل سردخانه به محیط اطراف جلوگیری شود ، به همین منظور باید از مصالحی که ضمن عایق بودن ضخامت بالایی نیز دارند برای ساخت دیوار ها و سقف های سردخانه استفاده کرد و درز ها و راه های ورود و خروج گرما و سرما را پوشاند .

معمولا در ساخت سردخانه ها از ساندویچ پانل سردخانه ای به دلیل دارا بودن ضخامت بالا (8،10،15)سانتی متر استفاده میشود . در هسته میانی این پانل عایق از پلی یورتان با دانسیته بالا (40 کیلو گرم بر متر مکعب ) به دلیل جلوگیری از ورود و خروج هوا ، ضد آب بودن و جلوگیری از نفوذ حشرات به داخل استفاده میکنند. پلی یورتان عایق حرارتی بوده و ضمنا محیطی عاری از باکتری را برای فضای داخل سردخانه مهیا مینماید. این نوع پانل به دلیل داشتن فرم فاق و زبانه ای ،محکم به پانل مجاور خود متصل شده و کاملا چفت میگردد تا هدر رفت انرژی را به کمترین میزان خود برساند، برای عایق بندی سردخانه ها از چسب های مخصوصی استفاده میشود تا درز های ریز موجود را کاملا پوشش دهد.

همچنین بخوانید: ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل سردخانه ای

انواع عایق (هسته میانی)ساندویچ پانل

1- پلی یورتان:  این فوم فشرده شده در سه کلاس آتش سوزی B1 (نسوز) ، B2 (کند سوز) ، B3 (قابل اشتعال) تولید میشود . گروه کارن پانل به دلیل جلوگیری از خطر آتش سوزی مدل B3 را تولید نمیکند اما برای کاهش قیمت نهایی و بنا به درخواست مشتری میتوان ازفوم های باکیفیت ایرانی نیز استفاده نمود . دانسیته ی پلی یورتان مصرفی در ساندویچ پانل ها از 35 تا 40 کیلو گرم بر متر مکعب میباشد .

2- پشم سنگ : یک عایق غیر ارگانیک است که طی فرآیند دمیدن یک جت بخار در سنگ بازالت مذاب شده تولید میشود .پشم سنگ عایق صوت بسیار کار آمدی است و همچنین نقطه ی ذوب بالایی دارد و باتوجه به دارا بودن این خصوصیات میتواند در مقابل حرارت ،استقامت زیادی از خود نشان دهد و در مکان ها ،تجهیزان و محصولات گوناگونی نظیر ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار گیرد. پشم سنگی که در ساندویچ پانل استفاده میشود معمولا یکی از انواع (پشم سنگ لحافی ، پشم سنگ تخته ای ، پشم سنگ تیوپی ، پشم سنگ لوله ای ) میباشد .دانسیته ی پشم سنگ به کار رفته در ساندویچ پانل به عنوان عایق ، میبایست  بین 100 تا 110 کیلو گرم بر متر مکعب میباشد .

3-پلی استایرن: به اصطلاح رایج یونولیت نیز نامیده میشود و به دلیل داشتن دانسیته ی پایین که حدودا 20 تا 25 کیلو گرم بر متر مکعب است نمیتوان از آن به عنوان عایق مطمئن در تولید انواع ساندویچ پانل استفاده نمود و به همین دلیل شرکت کارن پانل حتی المقدور از پلی استایرن به عنوان عایق در محصولات خود استفاده نمیکند. یکی از معایب استفاده از پلی استایرن ، چسبندگی پایین آن به ورق های اطراف آن است و صرفا جهت پوشش دیوار های جدا کننده میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

موارد استفاده از ساندویچ پانل سردخانه ای

1-سرد خانه های صنعتی.

2-سردخانه های سیار.

3-سردخانه های مونتاژ شده روی کامیونت ، وانت و تریلی.

4-تونل های انجماد.

5-انبار های نگهداری دارو.

6-انبار های نگهداری مواد شیمیایی.

7-برخی از قسمت های مرغداری و گاوداری ها.

8-کشتار گاه های صنعتی.

9-سالن های پرورش قارچ.

10-کارخانه های بسته بندی گوشت و سوسیس کالباس.

همچنین بخوانید: ساخت اتاق با ساندویچ پانل

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در اتاق سرد (سردخانه )

1-باتوجه به تست های انجام شده ، این نوع پانل نسبت به سایر متریال های موجود ضخامت کمتری داشته و ضمن دارا بودن خاصیت عایق ها، فضای کمتری را اشغال میکند.

2-سرعت نصب بسیار بالایی داشته و به راحتی اجرا میگردد و میتواند به صرفه جویی هزینه و زمان در سیستم بهره برداری سریع کمک شایانی نماید.

3- عایق پلی یورتان به کاررفته در این نوع پانل از دانسیته بالای 40 برخوردار میباشد که خاصیت های (ضد آب بودن ، عایق حرارتی ، نفوذ ناپذیری توسط حشرات )وایجاد محیطی عاری از هرگونه باکتری را دارا میباشد .

4- به دلیل خاصیت Recgcle بودن ورق های به کار رفته در روکش این نوع ساندویچ پانل و استفاده از گار n-pentane در پروسه تولید پانل ساندویچی سردخانه ای دوستار محیط زیست بوده و به آن آسیبی نمیرساند.

5-به دلیل تنوع رنگ در رال های کارخانه میتوان سردخانه را مطابق با سلایق گوناگون ساخت و از هزینه های اضافی جهت دکوراتیو کردن فضا جلوگیری نمود.

*معمولا در ساخت سردخانه ها از ورق سفید یا کرم استفاده میشود که در صورت بروز آلودگی بر روی سطح پانل ، سریعا قابل تشخیص است . اما در بعضی از موارد خاص ممکن است که سفارش دهنده رنگ دیگری برای پانل های خود ، مطابق با نوع کاربری سردخانه در نظر گرفته باشد .

6- با استفاده از رنگ های pvdt و پلی استر pvc میتوان قابلیت ضد اسیدی ، ضد قلیایی و تثبیت رنگ به پانل ها افزود.

قیمت ساندویچ پانل چگونه محاسبه میشود ؟

همانطور که در مطالب فوق به استحضارتان رسید ساندویچ پانل از اجزای مختلفی تشکیل میشوند و همانطور که کیفیت و کمیت این اجزاء در مرغوبیت ساندویچ پانل تاثیر گذار است ، طبیعتا در تعیین قیمت تمام شده نیز موثر خواهد بود . به طور مثال ساندویچ پانل ها بر اساس نوع ورق (یا روکش) ، میزان ضخامت ورق(به طور مثال 4 یا 5 میلی متری) ،رنگ روکش ،نوع عایق (به طور مثال پلی یورتان یا پلی استایرن) ،کیفیت عایق (میزان دانسیته) و کیفیت خط تولید (کانتینیوس یا دیس کانتینیوس ) قیمت های متفاوتی خواهند داشت .

لذا تمامی عوامل ذکر شده ابتدا توسط مشتری انتخاب و سپس قیمت ساندویچ پانل به صورت نهایی محصول به وی اعلام میشود . لازم به ذکر است که گروه صنعتی کارن آلتای در زمینه تولید محصولات خود از قبیل (انواع ساندویچ پانل -انواع کانکس -انواع پروفیل و ورق برای ساخت استراکچر و اکسسوار و…) از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده میکند.

همچنین بخوانید: ساندویچ پانل سقفی

 

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 72454-021

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

عضویت در کانال تلگرام سایت

کانال ما

دنبال کردن پیج اینستاگرام سایت

صفحه ما

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.