ساندویچ پانل سردخانه ای 2

در دنیای جدید هر روزه از مصالح جدید برای ایجاد سازه های مختلف استفاده می شود که هرکدام از آن ها دارای ویژگی های خاص خود هستند. یکی از این موارد مهم ساندویچ پانل سردخانه است که به عنوان مصالح اولیه برای ساخت سردخانه مورد استفاده قرار می گیرد.
به صورت کلی از این محصول برای ساخت سردخانه و یخچال ماشین های حمل مواد غذایی استفاده می شود. یا به عبارتی می‌توان گفت که اتاق هایی ویژه برای نگهداری محصولات حساس به گرما هستند به غیر از موارد گفته شده، از این ساندویچ پانل برای ساخت انبار محصولات خشک نیز استفاده خواهد شد. در این مطلب می خواهیم که به صورت کلی به بررسی این محصول خاص بپردازیم.

ساندویچ پانل سردخانه ای چیست؟‌

در حال حاضر اکثر سردخانه هایی که در کشور در حال ساخت هستند از این محصول به عنوان ماده اولیه خود استفاده می کنند. در انبارهای و صنایع کشاورزی نیز می توان حضور ساندویچ پانل سردخانه ای را به خوبی حس کرد. یکی از بزرگترین مزایای این ساندویچ پانل قابلیت شستشو در آن است.
در واقع شما می توانید در زمان های لازم شستشو را انجام دهید و تمامی موارد آلوده کننده را پاک کنید. نکته جالب این است که این سازه در برابر رشد عوامل بیماری زا همچون قارچ ها و باکتری ها به دلیل اینکه بسته بندی ساندویچ پانل بخاطر حساس بودن محصول جهت جلوگیری از هرگونه آسیب و ایجاد سوراخی یا … بسیار مقاوم است و به همین جهت برای حفظ مواد غذایی بسیار مناسب و کارساز خواهد بود.

به غیر از این موردی که برای شما گفته شد،‌ یخچال ماشین های باری مانند نیسان یا ایسوزو نیز با استفاده از آن ساخته می‌شوند و خوشبختانه در سال های اخیر بخش زیادی از کسانی که این محصول را از کارن پانل خریداری کرده اند از آن رضایت کافی داشتند. این مورد نشان دهنده آن است که شما هم می توانید از این محصول خاص استفاده کنید و از نتایج بی نظیر آن برخوردار شوید.

معرفی ساندویچ پانل سرخانه ای

این محصول یک عایق بسیار قوی است و مانع از تغییرات دمایی در داخل سردخانه خواهد شد. در این حالت سرما به خوبی حفظ می شود و سردخانه بهترین عملکرد ممکن را خواهد داشت. بررسی ها نشان می دهد که ضخامت این محصول نسبت به سایر کالاهای مشابه کمتر است ولی کارایی بیشتری را از خود نشان می دهد. میزان فضای اشغال شده در این حالت بسیار کمتر خواهد بود و شما می توانید یک سردخانه با خصوصیات عالی داشته باشید.

کاربرد های مهم ساندویچ پانل سردخانه ای

برای ساخت انواع سردخانه ها و فریزر های نگهداری محصولات پروتئینی و لبنی که به گرما و حرارت حساس می‌باشند و در صورت گرم بودن محفظه نگهداری، فاسد می‌شوند، نیاز است تا با ایجاد یک محیط کاملا ایزوله از انتقال گرما به داخل سردخانه و انتقال هوای سرد از داخل سردخانه به محیط اطراف جلوگیری شود،
به همین منظور باید از مصالحی که ضمن عایق بودن ضخامت بالایی نیز دارند برای ساخت دیوار ها و سقف های سردخانه استفاده کرد و درز ها و راه های ورود و خروج گرما و سرما را پوشاند. قابل توجه است فوم XPS دارای هر سه ویژگی عایق صدا، گرما و رطوبت است.

بگذارید با یک مثال پیش رویم معمولا در ساخت سردخانه ها از ساندویچ پانل سردخانه ای به دلیل دارا بودن ضخامت بالا (8،10،15) سانتی متر استفاده می‌شود. در هسته میانی این پانل عایق از پلی یورتان با دانسیته بالا (40 کیلو گرم بر متر مکعب) به دلیل جلوگیری از ورود و خروج هوا، ضد آب بودن و جلوگیری از نفوذ حشرات به داخل استفاده میکنند.

کاربرد ساندویچ پانل در سالن پرورش قارچ

ساندویچ پانل ها به دلیل مزایایی مانند عایق بندی حرارتی و رطوبتی مناسب، مقاومت بالا، سرعت نصب بالا و قیمت مقرون به صرفه، به عنوان یکی از مصالح ایده آل برای ساخت سالن های پرورش قارچ شناخته می شوند.
ساندویچ پانل ها به دلیل وجود فوم عایق در هسته خود، از هدر رفتن گرما و سرما جلوگیری می کنند و به حفظ دمای مناسب در سالن کمک می کنند. این امر منجر به کاهش هزینه های انرژی و افزایش راندمان پرورش قارچ می شود. ساندویچ پانل های مخصوص سردخانه از نفوذ رطوبت به داخل سالن جلوگیری می کنند. رطوبت بالا می تواند منجر به رشد کپک و قارچ های مضر و بیماری های قارچی شود.

مزایا و کاربرد های ساندویچ پانلپلی یورتان عایق حرارتی بوده و ضمنا محیطی عاری از باکتری را برای فضای داخل سردخانه مهیا می‌نماید. این نوع پانل به دلیل داشتن فرم فاق و زبانه ای، محکم به پانل مجاور خود متصل شده و کاملا چفت می‌گردد تا هدر رفت انرژی را به کمترین میزان خود برساند، برای عایق بندی سردخانه ها از چسب های مخصوصی استفاده می‌شود تا درز های ریز موجود را کاملا پوشش دهد.

موارد استفاده از ساندویچ پانل سردخانه ای

 1. سرد خانه های صنعتی.
 2. سردخانه های سیار.
 3. سردخانه های مونتاژ شده روی کامیونت، وانت و تریلی.
 4. تونل های انجماد.
 5. انبار های نگهداری دارو.
 6. انبار های نگهداری مواد شیمیایی.
 7. برخی از قسمت های مرغداری و گاوداری ها.
 8. کشتار گاه های صنعتی.
 9. سالن های پرورش قارچ.
 10. کارخانه های بسته بندی گوشت و سوسیس کالباس.

ساندویچ پانل سرد خانه ای 1-min

مزایای استفاده از ساندویچ پانل در اتاق سرد (سردخانه)

 1. با توجه به تست های انجام شده، این نوع پانل نسبت به سایر متریال های موجود ضخامت کمتری داشته و ضمن دارا بودن خاصیت عایق ها، فضای کمتری را اشغال میکند.
 2. سرعت نصب و اجرای ساندویچ پانل بسیار بالایی داشته و میتواند به صرفه جویی هزینه و زمان در سیستم بهره برداری سریع کمک شایانی نماید.
 3. عایق پلی یورتان به کاررفته در این نوع پانل از دانسیته بالای 40 برخوردار می‌باشد که خاصیت های (ضد آب بودن، عایق حرارتی، نفوذ ناپذیری توسط حشرات) و ایجاد محیطی عاری از هرگونه باکتری را دارا می‌باشد.
 4. به دلیل خاصیت Recycle بودن ورق های به کار رفته در روکش این نوع ساندویچ پانل و استفاده از گاز n-pentane در پروسه تولید پانل ساندویچی سردخانه ای دوستار محیط زیست بوده و به آن آسیبی نمی‌رساند.
 5. به دلیل تنوع رنگ در رال های کارخانه میتوان سردخانه را مطابق با سلایق گوناگون ساخت و از هزینه های اضافی جهت دکوراتیو کردن فضا جلوگیری نمود.
 6. با استفاده از رنگ های pvdt و پلی استر pvc میتوان قابلیت ضد اسیدی، ضد قلیایی و تثبیت رنگ به پانل ها افزود.

نصب ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل ها به دلیل مزایایی مانند عایق بندی حرارتی و صوتی مناسب، سرعت نصب بالا و قیمت مقرون به صرفه، به عنوان یکی از محبوب ترین مصالح برای ساخت سردخانه ها شناخته می شوند. در این مقاله، به طور گام به گام به مراحل نصب ساندویچ پانل سردخانه می پردازیم:

فونداسیون:

سطح زمین باید صاف و تراز باشد تا پانل ها به درستی نصب شوند. در صورت نیاز، از بتن یا مصالح دیگر برای ایجاد یک سطح صاف استفاده کنید.
پروفیل : پروفیل های فلزی (قوطی، نبشی و …) به عنوان زیرسازی پانل ها بر روی فونداسیون نصب می شوند. دقت کنید که پروفیل ها به طور عمودی و افقی تراز باشند.

نصب فلاشینگ ها:

فلاشینگ ها در محل اتصال پانل ها به دیوار، سقف و کف نصب می شوند تا از نفوذ آب و هوا جلوگیری شود.

نصب پانل ها:

پانل ها به ترتیب از پایین به بالا و با استفاده از پیچ های مخصوص به پروفیل ها متصل می شوند. دقت کنید که پانل ها به طور کامل به همدیگر جفت شوند و هیچگونه درزی باقی نماند.

آب بندی:

درزهای بین پانل ها با استفاده از چسب های سیلیکونی یا ماستیک به طور کامل آب بندی می شوند.

 نصب درب و پنجره ها:

درب و پنجره های مخصوص سردخانه ها در محل های مورد نظر نصب می شوند. آب بندی درب پنجره: اطراف درب و پنجره ها با استفاده از چسب سردخانه سیلیکونی یا ماستیک به طور کامل ساندویچ پانل سردخانه ای آب بندی می شوند.

به صورت کلی در اکثر اوقات از ورق های سفید یا کرم رنگ برای ساندویچ پانل سردخانه استفاده می شود. در این حالت اگر کثیفی بر روی دیوار ایجاد شود، به راحتی آن را متوجه می شوید و برای پاک کردن این آلودگی ها از راهکارهای مختلف برای اینکار استفاده لازم را خواهید برد. البته رنگ و طرح در این محصول محدودیتی نخواهد داشت و هر کس با توجه به نیاز شخصی خود می تواند انواع رنگ های مختلف را سفارش دهد.
با توجه به نکات مهمی که درباره ساندویچ پانل سردخانه ای به شما گفته شد،‌ بهتر است که در زمان خرید تمامی این اصول مهم را در نظر داشته باشید.

جهت اطلاع از قیمت ساندویچ پانل سرخانه ای می توانید از صفحه مخصوص به تعرفه ها بازدید فرمایید.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 72454-021

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *