5 (100%) 2 votes

خط تولید کانیتیوس

خط تولید کانتینیوس

امروزه در جهان برای تولید ساندویچ پانل از خطوط کانتینیوس و اتوماتیک استفاده میکنند. ساندویچ پانل کارن توسط دستگاه اتوماتیک کانتینیوس تولید میشود. در این بخش به بررسی اجمالی این خط تولید می پردازیم، طول این خط تولید از ابتدا تا انتها 150متر بوده و کشور های آلمان، ایتالیا، و کره در این صنعت پیشتاز میباشند. روش ساخت به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت دست یا نیروی انسانی صورت میپذیرد. و همان گونه از اسم آن نیز پیداست پروسه یا فرایند تولید ادامه دار بوده که با توجه به طول برش های مورد نیاز در قسمت کاتر بریده میشود .

 

 

خط تولید کانتینیوس

1-دیکویلر:

در این قسمت ورق ها به صورت کویل در این دستگاه قرار داده شده که توسط دیکویلر باز میشود، معمولا 4عدد دیکویلر در هر خط قرار دارد، کویل بالا و کویل پایین همزمان باز شده و توسط تسمه نقاله به دستگاه رول فرم ، هدایت میشود.

2- دستگاه رول فرم:

دستگاهی است که از دو قسمت فوقانی و تحتانی تشکیل شده که هر قسمت وظیفه دارد طرح و فرم مورد نظر را بر روی ورق ایجاد نماید.

به عنوان مثال در ساندویچ پانل سقفی، گامهای موجود در ورق بیرونی توسط دستگاه رول فرم ایجاد شده است و یا در ساندویچ پانل پیچ مخفی دیواری شکل ساندویچ پانل ناشی از فرم ورق میباشد که توسط رول فرم به ساندویچ پیچ مخفی القا شده است.

3-دستگاه تزریق:

درست قبل از رسیدن ورق های فوقانی و تحتانی به یکدیگر پلی یورتان به ورق تحتانی پاشیده میشود.شایان ذکر است که دستگاه تزریق توسط سیستم دیجیتال و اتوماتیک خود مواد اولیه تشکیل دهنده پلی یورتان را که در تانکر های مخصوص دپو شده است و به همراه گاز کاتالیزور با توجه به دانسیته مورد نظر مخلوط نموده و توسط شیلنگ های مخصوص به نازل تزریق هدایت می نماید.

 4-قسمت پرس(double belt )

اولین و مهمترین  بخش یک کارخانه تولید ساندویچ پانل، دستگاه پرس می باشد. دراین دستگاه که طول آن بین 12 تا 15 متر متغیر است ورق های فوقانی و تحتانی توسط قالب های ساخته شده از فایبر گلاس روی یکدیگر قرار گرفته و با فشار و دمای مناسب، پرس بر روی ورق ها صورت میپذیرد.

کیفیت بالای دستگاه پرس، کیفیت ساندویچ پانل را تضمین می نماید.

5- قسمت برش(cuting)

پس از آن که ساندویچ پانل تولید شده از انتهای دستگاه پرس توسط تسمه نقاله بیرون آمد، عملیات برش با توجه به ابعاد و تعداد مورد نظر صورت میگیرد و ساندویچ پانل های مورد نیاز توسط دستگاه برش تامین می شود.

 6-دستگاه خنک کننده(Cooling)

به دلیل دمای بالایی که از واکنش شیمیایی پلی یورتان حاصل میشود، درجه حرارت عایق ساندویچ پانل بالا رفته، که در صورت خنک نشدن موجب دیفورم شدن و از بین رفتن حالت ساندویچ پانل میگردد.در قسمت کولینگ،ساندویچ پانل های تولید شده و برش خورده به مدت چند دقیقه نگاه داشته میشوند. تا از درجه حرارت آنها کاسته شود و خنک شوند.

 7-شیرینگ(Shiring)   

پس از آنکه پانل ها خنک شدند، و ازحرارت آنها کاسته شد(ساندویچ پانل های تولید شده توسط دستگاه تمام اتوماتیک) جمع آوری شده و بر روی یکدیگر قرار میگیرند.سپس توسط دستگاه شیرینگ بسته بندی شده و به صورت پک توسط لیفتراک بارگیری میشوند.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 72454-021

 

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

عضویت در کانال تلگرام سایت

کانال ما

دنبال کردن پیج اینستاگرام سایت

صفحه ما

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.