ساندویچ پانل ضد حریق

یکی از انواع ساندویچ پانل که در ساخت بعضی از سازه های خاص بسیار مورد استفاده قرار می گیرد ساندویچ پانل ضد حریق است. این نوع بیشتر مصارف صنعتی داشته و در گرم خانه ها کاربرد وسیع دارند. در این مقاله به معرفی و بررسی ویژگی های این نوع ساندویچ پانل می پردازیم.

ساندویچ پانل ضد حریق چیست؟

یکی از مهم ترین مسائلی که در ساندویچ پانل ها مورد توجه است ساخت این محصولات با تنوع وسیع جهت استفاده در صنایع است. معمولا در محیط هایی که دما تا حد بسیار زیادی افزایش می یابد احتمال وقوع آتش سوزی دور از انتظار نیست.
به همین دلیل استفاده از متریال هایی که در برابر آتش مقاومت بیشتری داشته باشند در این سازه ها بسیار مهم است. در تولید ساندویچ پانل به دلیل کاربرد این متریال در صنایع مختلف از موادی که در برابر دماهای بالا دارای مقاومت بیشتری باشند بسیار رایج است.
در ساندویچ پانل ضد حریق از مواد مقاوم در برابر حرارت مانند پشم سنگ استفاده شده است. این متریال دارای مقاومت بالا تا حدود 2000 درجه سانتیگراد است. این پانل ها دارای دو لایه بیرونی و داخلی هستند که مانند پانل های دیگر از فلز تولید شده است. ساندویچ پانل ها دارای انواع مختلفی است که از اصلی ترین آن به ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری می توان اشاره داشت.

همچنین بخوانید
قیمت ساندویچ پانل ارزان

ساندویچ پانل ضد حریق

انواع ساندویچ پانل ضد حریق

ساندویچ پانل ضد حریق در دو نوع نسوز و کند سوز تولید می شود. استفاده از هر کدام از این پانل ها با دارا بودن ویژگی های مختلف برای نوع خاصی از سازه مناسب است.

ساندویچ پانل های کند سوز

در این پانل ها در لایه میانی از عایق پلی اورتان استفاده شده است. برای این که مقاومت این فوم به حرارت افزایش یابد به آن مواد دیگری نیز اضافه شده است. به عنوان نمونه ترکیب مواد هالوژنه با فوم پلی یورتان به آن تحمل دما تا مقدار بیشتر را می دهد.
توجه به این نکته ضروری است که ساندویچ پانل های کند سوز در واقع ضدحریق نبوده و تنها در برابر حرارت مقاومت دارد و تنها سرعت سوختن در آن کمتر از ساندویچ پانل های دیگر است. اما در نوع دیگر که با نام ساندویچ پانل نسوز و ضد حریق شناخته می شود، به طور کامل در برابر حرارت و آتش سوزی مقاوم است و ویژگی متفاوت از نوع کندسوز دارد.

همچنین بخوانید
ساخت و اجرای ساختمان پیش ساخته با ساندویچ پانل

ویژگی های ساندویچ پانل نسوز و کندسوز

  • این نوع ساندویچ پانل همان گونه که گفته شد دارای مقاومت بسیار زیاد در برابر آتش است. ضریب انتقال حرارت در آن بسیار کم بوده و به سختی در آتش می سوزد.
  • ساندویچ پانل ضد حریق دارای استانداردهای بالایی در برابر آتش است.
  • این پانل ها در زمان سوختن نیز هیچ گونه ذراتی که آتش داشته باشند و یا قطره های آتشین تولید نمی کنند.
  • ساندویچ پانل ضد حریق در اثر آتش سوزی به سرعت خاموش می شود. این کار مانع از گسترش آتش می شود.

ساندویچ پانل ضد حریق

مزایای ساندویچ پانل های کندسوز و ضد حریق

  • مقاومت بالا در برابر آتش
  • قیمت ساندویچ پانل ضد حریق در مقایسه با انواع دیگر بسیار کمتر است.
  • تنوع در تولید، این پانل ها در انواع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تولید می شوند.
  • اجرای ساندویچ پانل ضد حریق بسیار راحت بوده و قدرت چسبندگی زیادی به ورق های بالایی و پایینی خود دارند.
همچنین بخوانید
عایق پشم سنگ ساندویچ پانل چیست؟

خرید ساندویچ پانل در انواع نسوز

ساندویچ پانل ضد حریق به دلیل تولید توسط تولید کنندگان مختلف از قیمت های مختلفی نیز برخوردار است. تولید کنندگان معتبر با تولید این پانل ها با بهترین کیفیت و بهترین متریال از معایب آن کاسته و باعث افزایش مرغوبیت این محصول شده اند.
به همین دلیل در زمان خرید این محصول حتما از تولید کنندگان معتبر و مطمئن، ساندویچ پانل تهران و شهرستان را تهیه فرمایید. تیم متخصص کارن پنل با سال ها تجربه در زمینه تولید و عرضه محصولات با کیفیت به شما مصرف کنندگان گرامی خدمات ارائه می نماید.
برای اطلاع از نحوه خرید یا سفارش محصول با مشاوران ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید. استفاده از متخصصین این گروه در امر نصب و اجرای ساندویچ پانل به شما در داشتن سازه ای با دوام و با کیفیت کمک می کند.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *