طریقه نصب و اجرای پانل دیواری

ساندویچ پانل ها امروزه به عنوان یکی از پرکاربردترین نوع متریال در سازه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در صورت اجرای صحیح نصب در اینگونه محصولات می توان تا درصد زیادی در هزینه ها صرفه جویی نمود. طریقه نصب و اجرای پانل دیواری را در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم.

روش نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری

معمولا ساندویچ پانل ها به دلیل کم هزینه بودن و وزن کم متریال امروزه در سازه ها بسیار مورد استفاده هستند. برای اطلاع از طریقه نصب و اجرای پانل دیواری باید حتما اطلاعات کاملی درباره این محصولات داشته باشید تا با تهیه نوع مناسب آن از نحوه اجرای صحیح آن نیز آگاهی های لازم را کسب نمایید. ساندویچ پانل دیواری یا ساندویچ پانل سقفی در نصب تفاوت های زیادی دارند.

نصب ساندویچ پانل دیواری با زیرسازی فلزی

برای این کار لازم است که شبکه ای فلزی از پروفیل های آهنی به طور مخالف با نصب ساندویچ پانل بر روی زمین اجرا شود. طریقه نصب و اجرای پانل دیواری در این روش که برای نمای بیرونی سازه ها یا سرویس های بهداشتی بیشتر مناسب است با این روش بسیار مستحکم تر خواهد بود. در این روش اتصال پانل ها با پروفیل ها با پیچ های سرمته ای انجام می شود و مقاومت سازه نیز افزایش چشمگیری خواهد یافت. توجه نمایید که حتما در مناطق پر باران حتما ساندویچ پانل ها به صورت افقی نصب شوند. با این کار امکان نفوذ رطوبت به داخل سازه تقریبا صفر است.

نصب ساندویچ پانل دیواری بدون زیرسازی فلزی

در بعضی از مواقع از پانل ها در داخل سازه ها استفاده می شود. طریقه نصب و اجرای پانل دیواری در این روش که بر روی سطح بدون هیچ گونه ناصافی اجرا می شود بسیار ساده بوده و به صورت مستقیم پانل ها بر روی دیوارهای کاشی کاری یا غیره به وسیله پیچ و رولپلاک انجام می شوند.

طریقه نصب و اجرای پانل دیواری

رعایت چند نکته مهم در اجرای ساندویچ پانل دیواری

در طریقه نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری باید حتما به چند نکته مهم توجه نمود. در این صورت اجرای پانل ها با دوام و استقامت بیشتری انجام شده و طول عمر پانل ها به مقدار زیادی افزایش می یابد.

  • مقدار ورزش باد و جهت وزش آن در طریقه نصب و اجرای پانل دیواری تاثیر زیادی دارد.
  • به ابعاد پانل ها در زمان نصب باید توجه ویژه شود. این کار باعث می شود تا فاصله میان دو پانل محاسبه و زیرسازی اصولی انجام شود.
  • دقت در فاصله نصب ستون ها باعث استحکام سازه بعد از نصب خواهد شد.
  • نوع ساندویچ پانل در طریقه نصب و اجرا تاثیر زیادی دارد. این پانل ها به انواع پیچ مخفی، شیاردار و صاف تولید می شوند که هر کدام روش نصب متفاوتی دارد.
  • اتصال باید به درستی در تمام قسمت ها صورت گیرد. در غیر این صورت از عایق بندی و زیبایی کار کاسته می شود.
  • در زمان اتصال باید به ارتفاع پیچ ها دقت شود. بعد از اتصال نیز باید حتما از اسپری پلی اورتان جهت پوشش این سوراخ ها استفاده شود.

نصب و اجرای انواع ساندویچ پانل دیواری

همان گونه که گفته شد پانل ها در انواع مختلفی تولید می شوند. در طریقه نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی باید حتما پانل ها به ستون ها و پایه ها اتصال پیدا کنند. در این پانل ها خم ورق بیرونی و داخلی به گونه ای است که پیچ ها دیده نمی شوند و هر پانل با همپوشانی پانل قبلی زیبایی بصری زیادی بر روی سازه ایجاد می نماید.
در طریقه نصب و اجرای پانل دیواری نر و مادگی، پانل ها طوری طراحی شده اند که در داخل یکدیگر فرو می روند و از پیچ ها و واشرهای مخصوص جهت ایجاد اتصال بهتر استفاده می شود. بعد از اجرا نیز حتما باید تمام قسمت ها درز بندی و آب بندی شوند. استفاده از فلاشینگ یکی از چندین روش آب بندی ساندویچ پانل های دیواری است. استفاده از این محصول باعث می شود تا باد درون سازه نپیچد و نمای زیبایی نیز به سازه می بخشد.
ساندویچ پانل کارن پنل با سال ها تجربه در زمینه تولید و عرضه ساندویچ پانل تهران و شهرستان به مشتریان عزیز خدمات ارائه می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید و یا سفارش محصول و همچنین دریافت لیست قیمت ساندویچ پانل با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

طریقه نصب و اجرای پانل دیواری

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *