نصب ساندویچ پانل سقفی

نصب ساندویچ پانل سقفی
ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری از جمله بهترین تجهیزات جهت پوشش سقف و دیوار محسوب می شود. اجرا و نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری مراحل مختلف از زیرسازی، نصب پروفیل و ساندویچ پانل، آب بندی و … را شامل می شود. در تعیین قیمت نصب ساندویچ پانل سقفی فاکتورهای متعدد از جمله نوع سازه و همچنین ضخامت ساندویچ پانل مد نظر کارشناسان و متخصصین در این حوزه قرار می گیرد.

ساندویچ پانل سقفی و دیواری

ساندویچ پانل از جمله مصالح پر کاربرد در ساخت و ساز و ساختمان سازی می باشد که جهت پوشش سقف و دیوار به کار می رود. ساندویچ پانل متشکل از فوم عایق است که با دو لایه ورق فلزی محصور می شود. در تهیه فوم ساندویچ پانل از مواد استاندارد استفاده شده که در برابر رطوبت مقاوم هستند. از فواید اجرا و نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی سبک بودن این سازه ها می باشد.

اجرا و نصب ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل های سقفی عمدتا جهت پوشش سقف ساختمان های ویلایی، سوله های صنعتی، ساختمان های پیش ساخته به کار می رود. از کاربردهای ساندویچ پانل دیواری می توان به پوشش دیوار ساختمان ها، کانکس های پیش ساخته و سوله ها اشاره کرد. نصب و اجرای ساندویچ پانل کاری تخصصی و نیازمند دانش و تجربه می باشد. جهت نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی و دیواری به ساختار ساندویچ پانل و مواد به کار رفته در تولید این تجهیزات توجه می شود.
اجرا و نصب ساندویچ پانل های سقفی و دیواری مراحل مختلفی را شامل می شود. پس از زیرسازی مکان مورد نظر پروفیل ها با جوشکاری به یکدیگر متصل می گردد. مرحله بعدی شامل مشخص نمودن محل و جایگذاری ساندویچ پانل دیواری و سقفی می شود. در صورت وجود پنجره، ساندویچ پانل دیواری قبل از جایگذاری برش داده می شود. برای اتصال بین ساندویچ پانل و پروفیل در فواصل استاندارد از پیچ های سرمته دار استفاده می گردد.
از دیگر مراحل اجرا و نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری پوشش درز ساندویچ پانل ها با مواد استاندارد و با هدف آب بندی ساندویچ پانل ها می باشد. مرحله نهایی نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری و سقفی شامل درزگیری و زیباسازی ساندویچ پانل ها با کمک ورق های مخصوص می شود.

همچنین بخوانید: اجرا و نصب ساندویچ پانل دیواری

نصب ساندویچ پانل سقفی

نکات مهم در نصب انواع ساندویچ پانل

در زمینه اجرا و نصب انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری نکات متعددی مورد توجه کارشناسان و متخصصین در این حوزه می باشد که در ادامه به برخی از این فاکتورها اشاره می شود. توجه به جزئیات کار در هنگام اجرا و نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری به بهبود کیفیت کار و کاهش هزینه مصالح کمک می کند.
از مهمترین نکات جهت نصب و اجرای پوشش سقف و دیوار با ساندویچ پانل توجه به ساختار سقف و دیوار و در نتیجه اجرای زیرسازی استاندارد می باشد. توجه به نری و مادگی ساندویچ پانل سقفی جهت آب بندی استاندارد اهمیت زیادی دارد. از دیگر نکات مهم جهت آب بندی ساندویچ پانل ها استفاده از چسب های سیلیکونی می باشد.
استفاده از تکیه مناسب برای سفت کردن پیچ ها و بکارگیری پیچ های واشر دار مخصوص ساندویچ پانل های دیواری و سقفی از نکات مهم اجرای انواع ساندویچ پانل محسوب می شود. همچنین استفاده از فلاشینگ ها و آبروهای مناسب جهت زیبایی و آب بندی ساندویچ پانل ها اهمیت زیادی دارد.

مزایای نصب و اجرای ساندویچ پانل

اجرا و نصب ساندویچ پانل دیواری و سقفی مزایای متعددی به همراه دارد که از آن میان می توان به استقامت این سازه در برابر زلزله اشاره کرد. ساندویچ پانل های دیواری و سقفی عایق حرارتی و برودتی و نیز عایق صدا هستند. از این رو با نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی و دیواری می توان تا حد زیادی از هدر رفت انرژی گرمایشی و سرمایشی ساختمان جلوگیری کرد. قابلیت جابجایی، نصب مجدد، افزایش عمر مفید ساختمان و سرعت در اجرای پروژه ها از دیگر مزایای نصب ساندویچ پانل های سقفی و دیواری می باشد.

قیمت نصب ساندویچ پانل سقفی

یکی از دغدغه های افراد جهت نصب ساندویچ پانل سقفی و دیواری قیمت ساندویچ پانل و نیز قیمت اجرای این تجهیزات می باشد. در تعیین قیمت نصب انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری فاکتورهای متعددی را می توان دخیل دانست نوع سازه و ابعاد آن، ضخامت ساندویچ پانل دیواری و سقفی و … از فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت نصب ساندویچ پانل محسوب می شود. برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل تهران و دیگر استان ها و نیز قیمت نصب این سازه ها بهترین راه مشاوره با کارشناسان کارن پنل در این حوزه می باشد. برای اطلاعات بیشتر با ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: نکات مهم در خرید ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل سقفی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *