ساندویچ پنل

 

ساندویچ پانل یک سازه پیش سازی آماده می باشد که از تلفیقات طبیعی و هماهنگ با محیط زیست تولید شده و جهت پوشش دهی سقف و دیوار آپارتمان ها، دالان ها و سالن ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بسته بندی ساندویچ پانل برای نصب و اجرای این مدل سازه در مکان مدنظر به وسیله سیستم شیرینگ به شیوه تمام خودکار و بدون استفاده از نیروی کار (برای کمتر کردن مقدار خطا تا جایی که امکان دارد) براساس جدول های معیار انجام می گیرد.
پیرامون هر پالت به وسیله چرخش سیستم به دور آن توسط پلاستیک ویژه ای پوشش دهی می شود و خصوصیات و مشخصه های این سازه و همچنین لوگوی موسسه سازنده در زیر آن ثبت می شود. برای پیشگیری از اصابت پانل ها و ایجاد خط و خش بر روی عرصه آن، می توان در صورت لزوم میان این سازه ها از کاغذ کرافت استفاده کرد.

روش بسته بندی ساندویچ پانل

بسته بندی ساندویچ پانل جهت نصب و اجرای ساندویچ پانل در محل توسط دستگاه شیرینگ به صورت تمام اتوماتیک و بدون استفاده از نیروی انسانی (جهت به حداقل رساندن میزان خطا تا جای ممکن) مطابق با جدول های استاندارد صورت می گیرد. دور تا دور هر پالت توسط چرخش دستگاه به دور آن با پلاستیک مخصوص پوشانیده شده و مشخصات سقفی و دیواری و لوگوی شرکت سازنده در زیر آن درج می گردد. جهت جلوگیری از برخورد پانل ها و به وجود آمدن خط و خش بر روی سطح آنها، می توان در صورت نیاز از کاغذ کرافت ما بین پانل های ساندویچی استفاده نمود.

بسته بندی ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در مجموع به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که در زیر به تشریح هر کدام می پردازیم:

  1. ساندویچ پانل دیواری

    ساندویچ پانل دیواری به سازه ای گفته می شود که خاصیت و مزایای آن در پوشش دیوار می باشد که از کنار هم واقع شدن فوم پلیمری و ورق فولادی ایجاد شده است که از خصوصیات آن می توان به استقامت در مقابل آب و اکسیژن اشاره کرد که در برابر زنگ زدگی مقابله می کند.
    از دیگر خصوصیات این سازه می توان به وزن سبک آن در مقابل خطرات طبیعی من جمله زلزله اشاره کرد. همچنین به علت عایق بودن از اتلاف انرژی پیشگیری می کند.

  2. ساندویچ پانل سقفی

    ساندویچ پانل سقفی به سازه ای گفته می شود که همان گونه از اسم آن پیدا است جهت پوشش دهی سقف مناسب است. پوششی که بدین صورت تشکیل می شود خیلی مستحکم می باشد چرا که از ورق فولادی به اسم گالوانیزه و آلوزینک و آلومینیوم در این سازه استفاده شده است.
    فوم درونی آن نیز از پلی استایرن، پلی یورتان و پشم سنگ و شیشه می باشد که خواص ضد حرارت و ضد حریق بودن را دارد.

در ادامه شما را با تعدادی که در دو نوع از بسته های محصولات قرار می‌گیرند آشنا میکنیم که در انتخاب هر کدام با اطلاعات بیشتری پیش روید.

انواع روش بسته بندی

تعداد پانل سقفی کارن در هر بسته بندی

 

ضخامت پانل (mm)304050607080
تعداد پانل در هر بسته
22
20
16
14
12
10

 

تعداد پانل دیواری پیچ مخفی کارن در هر بسته بندی

 

ضخامت پانل (mm)4050
تعداد پانل در هر بسته
23
25

 

تعداد پانل دیواری ریلی کارن در هر بسته بندی

 

ضخامت پانل (mm)4050
تعداد پانل در هر بسته
23
25

 

تعداد پانل دوروصاف کارن در هر بسته بندی

 

ضخامت پانل (mm)4050
تعداد پانل در هر بسته
23
25

نکات مهم برای نصب ساندویچ پانل بعد از تحویل

پیش از اجرا و نصب بایستی زیر سازی مناسبی داشته باشد. برای اعمال این کار معمولا پروفیل فولادی قوطی یا نبشی بکار برده می شود که با توجه به مواد اولیه ساختمان سازی و با مدنظر قرار دادن بار باد ها و بار های افقی ایجاد شده بر پروفیل های زیر سازی، نوع و نمره پروفیل تعیین می شود. به این وهله معمولا پروفیل کشی یا زیرسازی می گویند.

بهترین نوع بسته بندی

نصب این سازه با جوشکاری، پروفیل ها را به همدیگر وصل می کند تا عرصه بهتری برای اجرای ساندویچ پانل به وجود آید.

اکنون پس از پروفیل کشی مکان مدنظر، موقع راه اندازی این سازه ها می باشد. در اجرای این سازه های دیواری، چنانچه پنجره ای در وسط دیوار موجود باشد نصب کننده بایستی با ملاحظه به سایز پنجره، ساندویچ پانل را برش داد تا به آسانی بتوان جهت راه اندازی آن مبادرت نمود.

در زمان اجرای سازه با ملاحظه به محل واقع گیری آن ها و نیز مقدار قطر این سازه، پیچ های سرمته دار به سازه و پروفیل پیچ می شوند.

قیمت هر بسته محصول کارن پانل چگونه محاسبه می‌شود

قیمت ساندویچ پانل از عمده ترین فاکتور ها در تصمیم گیری صاحب کاران و مسئولان پروژه ها می باشد. چرا که افزون بر خصوصیات استقامت، پایداری و زیبایی نمای آپارتمان، اقتصادی بودن این سازه ها هم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

با ملاحظه به اینکه در معماری های عظیم ساختمان سازی نظیر کارخانجات، سوله های بزرگ، دالان بزرگ صنعتی، سالن های پرورش دام و طیور، سردخانه های ویژه حفاظت از فراورده های کشاورزی، سالن های ورزشی و… مساحت زیادی از انواع ساندویچ پنل مورد نیاز است.

بدین جهت در این نوع معماری ها قیمت این سازه را نوع شراکت میان موسسه عرضه کننده این سازه و صاحب کار مشخص می کند. فاکتور های متنوعی بر ارزش سازه اثر گذار است که من جمله آنها، مساحت آن، نوع هسته عایق، نوع و جنس ورق، پوشش سطحی این سازه، طرح مورد نظر انواع پانل، مکان و… می باشند.

برای مثال ساندویچ پانل استیل در قیاس با پلی یورتان و پشم سنگ اقتصادی تر می باشد. سازه پشم سنگ با کاور آلومینیوم با نرخ این ساندویچ پانل با کاور گالوانیزه متمایز است. بر همین اساس به جهت کم کردن هزینه های مرتبط به خرید و راه اندازی این سازه ها، لازم است هماهنگ با محل سازه مدنظر و خصوصیات هر کدام از سازه ها، آنها را تعیین نمود.

قیمت هر بسته ساندویچ پانل

برای مثال چنانچه تمایل دارید آن را جهت پوشش دهی دیوار و سقف بکار ببرید که مصونیت در مقابل آتش برای آن حایز اهمیت نبوده و فقط استقامت کار برای شما مورد توجه باشد لازم است سازه پلی استایرن بکار ببرید که اقتصادی تر از اقسام دیگر آن می باشد. قیمت ساندویچ پانل مطابق مساحت آن با ملاحظه به قطر، نوع عایق هسته ای و ورق بالایی و زیری آن مشخص می شود.

جهت اطلاع از قیمت انواع ساندویچ پانل میتوانید به صفحه قیمت ساندویچ پانل مراجعه فرمایید، همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می توانید با همکاران ما در مجموعه کارن آلتای از طریق شماره 72454 ارتباط حاصل فرمایید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *