Polyurethane

قطع به یقین میتوان گفت که بهترین ماده موجود در جهان برای صنعت عایق کاری پلی یورتان می باشد.

اولین بار پلی یورتان توسط یک شیمی دان اهل آلمان کشف شد، پلی‌ یورتان‌ها به شکل‌های مختلف همچون فوم‌های نرم، فوم های نیمه نرم، فوم‌های سخت؛ رزین، رنگ و… در دنیا کاربرد دارند. فوم پلی یورتان از نظر ضریب انتقال حرارت بهترین عایق شناخته شده در جهان است و به همین سبب کاربرد بالایی در عایق ساختمانی دارد.

همین مسئله باعث شده تا در تولید انواع ساندویچ پانل از پلی یورتان به عنوان عایق قابل اعتماد در هسته میانی پانل استفاده شود. این عایق به دلیل ساختار پلیمری منحصر به فرد خود، ضریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارد و امکان حفظ گرما تا درجه حرارت 120 درجه سانتی گراد و سرما تا 200 درجه زیر صفر را فراهم می سازد.

پلی یورتان با مخلوط کردن ایزوسیانات، از قبیل متیلن دیفنیل ایزوسیانات (mdi) با ترکیب پلیول تشکیل شده است. این مواد با هم ترکیب شده و حاصل آن یک پلیمر سبک با ویژگی های عایق بندی فوق العاده است ، این فوم از پرکاربرد ترین مواد پلیمری در جهان است به طوری که ما هر روز به نحوی با این ماده در خانه، دفاتر، اتومبیل و حتی برای فعالیت های ورزشی و اوقات فراغت خود سروکار خواهیم داشت. پلی یورتان یک ماده پلاستیکی است که در اشکال مختلف وجود دارد و می تواند سخت یا انعطاف پذیر باشد و برای طیف وسیعی از تولیدات مورد استفاده قرار گیرد که به برخی از آن اشاره خواهیم کرد.

موارد استفاده از عایق پلی یورتان

 1. عایق یخچال و فریزر
 2. تولید انواع مبلمان
 3. ساخت انواع تشک های طبی و معمولی
 4. بخش هایی از اتومبیل
 5.  پوشش های مختلف سطحی و داخلی 6- غلطک ها
 6. هسته مرکزی پانلهای چوبی یا کامپوزیتی
 7. کف کفش های ورزشی یا معمولی
 8. انواع لباس های ورزشی
 9. هسته مرکزی انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری

ویژگی های عایق پلی یورتان

 1. ضریب انتقال حرارت پایین
 2. مقاوم در برابر فرسایش و خوردگی
 3. مقاوم در برابر رطوبت
 4. ضد باکتری
 5. وزن پایین نسبت به دانسیته
 6. مقاوم در برابر هوای سرد و گرم
 7. قابلیت تغییر دانسیته از 30 تا 100 کیلو گرم بر متر مکعب
 8. غیر سمی

*نکته در تولید ساندویچ پانل اگر میزان دانسیته پلی یورتان از 43 بالاتر رود میتواند اثر معکوس در خاصیت عایق پذیری پانل ایجاد کند به همین خاطر پانل های تولید شده در شرکت کارن پانل دارای عایق پلی یورتان با دانسیته 2+40 ، 2-40 می باشد.

قیمت ساندویچ پانل پلی یورتان

برای تولید عایق های پلی یورتان به فناوری بالایی نیاز است زیرا هنگام تولید این عایق ها گاز های گلخانه ای تولید می‌شود. عایق پلی یورتان موجود در ایران وارداتی می‌باشد به همین علت استفاده از این نوع عایق در ساندویچ پانل قیمت نهایی آن را افزایش می دهد.

 

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 72454-021

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.