ابعاد ساندویچ پانل

ابعاد ساندویچ پانل
ساندویچ پانل ها در طرح ها، رنگ و ابعاد گوناگونی با توجه به نیاز مصرف کننده تولید می شود. اما در صورتی که اقدام به تهیه این محصول از بازار نمایید ابعاد ساندویچ پانل به صورت استاندارد تعیین می شود. به همین دلیل باید برای ساخت سازه ها می بایست از قبل در مورد کلیه ویژگی های این محصول اطلاعات کافی در دست داشته باشید.

ابعاد ساندویچ پانل ها در سازه و ساختمان

امروزه استفاده از ساندویچ پانل مورد توجه بسیاری از افراد برای ساخت سازه ها قرار گرفته است. هزینه مناسب و وزن کم سازه و البته تنوع تولید این محصول با ویژگی های مختلف باعث شده است تا سازندگان به فکر استفاده از این محصول در سازه های خود باشند. همچنین تنوع در لایه های پانل ها نیز سبب شده است که بتوان از آن در ساخت سازه هایی نظیر سازه های مسکونی، ورزشی، صنعتی، و… استفاده شود. ساندویچ پانل ها بیشتر با توجه به لایه های داخلی و بیرونی و همچنین فوم میانی دسته بندی می شوند. به همین اساس ساخت سازه ها با این متریال بسیار تخصصی بوده و باید حتما توسط افراد ماهر و باتجربه صورت گیرد.

همچنین بخوانید
انواع پوشش های ساندویچ پانل

ابعاد ساندویچ پانل دیواری و سقفی

به علت استفاده از این متریال در سقف و دیوار سازه ها ابعاد ساندویچ پانل دیواری و یا ساندویچ پانل سقفی طبق استانداردهای مشخصی انجام می شود. ساندویچ پانل های دیواری به انواع صاف، شیاردار و پیچ مخفی دسته بندی می شوند. نوع پیچ مخفی نیز خود به انواع شیار بزرگ، بدون شیار و شیار میکرو دسته بندی می شوند.
ابعاد ساندویچ پانل های دیواری بسته به نوع لایه های آن متفاوت است. معمولا ساندویچ پانل ها نیز از این نظر به سه دسته آلوزینک، آلومینیوم و گالوانیزه تقسیم می شود. در این نوع پانل ها معمولا عرض یکسان بوده و حدود 1.15 متر است. اما طول به دلخواه و نیاز مشتری از 2 تا 12 متر تغییر می کند. ضخامت در ساندویچ پانل های دیواری نیز بسته به فوم میانی می تواند تغییر کند.
با توجه به نوع ساندویچ پانل ها ورق هایی که در تولید این پانل ها مورد استفاده قرار می گیرند در تعیین ابعاد ساندویچ پانل تاثیر زیادی دارد.
ورق آلوزینک، ورق های آلومینیوم، ورق های گالوانیزه که ضخامت در این هر یک حدود 0.7 میلیمتر، عرض 1.08 متر و طول بین 2 تا 12 متر متغیر است. با توجه به ابعاد ساندویچ پانل که گفته شد طول هر ورق در این پانل ها می تواند بر طبق نیاز و سفارش مشتری تغییر نماید. اما عرض و ضخامت یکسان است.

همچنین بخوانید: قیمت روز ساندویچ پانل

ابعاد ساندویچ پانل

ابعاد در ساندویچ پانل های صنعتی

ابعاد ساندویچ پانل های صنعتی نیز بر طبق استاندارد تعین شده به این شرح است. ضخامت هر ورق حدود 0.5 میلیمتر، ضخامت فوم مصرفی از 4 تا 10 سانتی متر متغیر. در این نوع ساندویچ پانل طول به صورت استاندارد 6 متر تولید می شود اما عرض ساندویچ پانل دیواری حدود یک متر و 2 سانتی متر و ساندویچ پانل سقفی حدود یک متر و 8 سانتی متر است. اجرای ساندویچ پانل نیز با توجه به سازه به صورت دو رو ورق و یا یک رو ورق و یک رو آلومینیوم رنگی انجام می شود.

همچنین بخوانید
انواع عایق میانی ساندویچ پانل

ابعاد ساندویچ پانل از نظر فوم میانی

با ابعاد گفته شده درباره ورق ها می توان گفت که ضخامت فوم میانی نیز بر ابعاد ساندویچ پانل ها تاثیر زیادی دارد. اما خود فوم میانی بسته به شرایط محیطی و نوع سازه متفاوت بوده و از 4 سانتی متر تا حدود 15 سانتی متر می تواند متغیر باشد. ضخامت فوم میانی همچنین بر وزن ساندویچ پانل ها هم تاثیر زیادی داشته و باعث می شود تا وزن هر متر مربع از ساندویچ پانل با ضخامت های متفاوت فوم میانی افزایش و یا کاهش داشته باشد.

ابعاد ساندویچ پانل های سردخانه ای

در هنگام ساخت سردخانه ها با ساندویچ پانل باید حتما از نوع ضخامت بیشتر این متریال استفاده شود. عدم هدر رفت انرژی در این سازه ها بسیار مهم بوده و باید حتما از اتلاف آن جلوگیری به عمل آورید. به همین دلیل ضخامت ساندویچ پانل ها در این نوع سازه ها بسیار بیشتر از سازه های مسکونی است. ابعاد ساندویچ پانل سردخانه ای عبارتند از: ضخامت حدود 20 سانتی متر، طول از 2 تا 12 متر به دلخواه مشتری و عرض نیز حدود 1.13 سانتی متر است. توجه کنید که اندازه گیری دقیق باید حتما توسط متخصصین صورت گیرد تا هیچ گونه مشکلی در زمان نصب و اجرای این سازه ها ایجاد نشود.
ساندویچ پانل کارن پانل با سال ها تجربه در این زمینه و با دارا بودن کادری مجرب و حرفه ای به شما در ارائه خدمات مرتبط با ساندویچ پانل تهران وشهرستان راهنمایی می نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت قیمت ساندویچ پانل و نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: انواع ساندویچ پانل از نظر کارایی و جنس

ابعاد ساندویچ پانل

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *