ابعاد ساندویچ پانل

فهرست مطالب

ساندویچ پانل ها در طرح ها، رنگ و ابعاد گوناگونی با توجه به نیاز مصرف کننده تولید می‌شود. اما در صورتی که اقدام به تهیه این محصول از بازار نمایید اندازه ساندویچ پانل به صورت استاندارد تعیین می‌شود. به همین دلیل باید برای ساخت سازه ها می بایست از قبل در مورد کلیه ویژگی های این محصول اطلاعات کافی در دست داشته باشید.

ابعاد ساندویچ پانل

 

ابعاد ساندویچ پانل ها در سازه و ساختمان

امروزه استفاده از ساندویچ پانل مورد توجه بسیاری از افراد برای ساخت سازه ها قرار گرفته است. هزینه مناسب و وزن کم سازه و البته تنوع تولید این محصول با ویژگی های مختلف باعث شده است تا سازندگان به فکر استفاده از این محصول در سازه های خود باشند.
همچنین تنوع در لایه های پانل ها نیز سبب شده است که بتوان از آن در ساخت سازه هایی نظیر سازه های مسکونی، ورزشی، صنعتی، و… استفاده شود. ساندویچ پانل ها بیشتر با توجه به لایه های داخلی و بیرونی و همچنین فوم میانی دسته بندی می‌شوند. به همین اساس ساخت سازه ها با این متریال بسیار تخصصی بوده و باید حتما توسط افراد ماهر و باتجربه صورت گیرد.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری

به علت استفاده از این متریال در سقف و دیوار سازه ها ابعاد ساندویچ پانل دیواری و سقفی طبق استانداردهای مشخصی انجام می شود. ساندویچ پانل های دیواری به انواع صاف، شیاردار و پیچ مخفی دسته بندی می‌شوند. نوع پیچ مخفی نیز خود به انواع شیار بزرگ، بدون شیار و شیار میکرو دسته بندی می‌شوند.
ابعاد پانل های دیواری بسته به نوع لایه های آن متفاوت است. معمولا ساندویچ پانل ها نیز از این نظر به سه دسته آلوزینک، آلومینیوم و گالوانیزه تقسیم می‌شود.

انواع ساندویچ پانل دیواری از لحاظ نوع استفاده

همان طور که اشاره شد پانل ها در سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند به همین دلیل در تنوع زیادی تولید می‌شوند.

در این نوع پانل ها معمولا عرض یکسان بوده و حدود 1.15 متر است. اما طول به دلخواه و نیاز مشتری از 2 تا 12 متر تغییر می کند. ضخامت در ساندویچ پانل های دیواری نیز بسته به فوم میانی می‌تواند متغییر باشد.
با توجه به نوع ورق هایی که در تولید این پانل ها مورد استفاده قرار می‌گیرند در تعیین ابعاد تاثیر زیادی دارد. در ادامه به معرفی اندازه های مختلف این عایق در طرح دیواری خواهیم پرداخت؛

ابعاد ساندویچ پانل دیواری ورق آلوزینگ

بسته به ورق های مصرفی و فوم میانی ابعاد ساندویچ پانل دیواری متفاوت است. به عنوان مثال پانل هایی که از ورق آلوزینگ در تولید آن استفاده شده است با عرض ثابت حدود 1.8 متر و طول بین 2 تا 12 متر تولید می‌شوند. ضخامت ورق ها نیز در حدود 0.7 میلی متر است که با توجه به نوع فوم مصرفی ضخامت در این پانل ها تغییر می نماید.
از سه نوع فوم در ساندویچ پانل دیواری می توان استفاده نمود که با ضخامت های مختلف باعث تغییر در ابعاد ساندویچ پانل دیواری و همچنین تغییر در قیمت ساندویچ پانل می شود.
توجه نمایید که هرچه ضخامت و نوع فوم پانل ها تغییر نماید نحوه اجرای ساندویچ پانل نیز تغییر می‌کند.

ابعاد ساندویچ پانل دیواری با انواع ورق های آلومینیوم و گالوانیزه

ابعاد ورق های آلومینیوم و گالوانیزه نیز در حدود 1.8 متر و طول 2 تا 12 متر متغیر است. توجه کنید که طول در ابعاد ساندویچ پانل دیواری می‌تواند با سفارش مشتری تغییر نماید اما عرض تغییر نمی‌کند و در تمام پانل ها 1.8 متر است. ضخامت ورق ها نیز از 0.5 تا 0.7 بوده که با استفاده از فوم های مختلف می توان این ضخامت را افزایش داد.

با توجه به ابعادی که گفته شد طول هر ورق در این پانل ها می‌تواند بر طبق نیاز و سفارش مشتری تغییر نماید. اما قابل توجه است که عرض و ضخامت یکسان است.

ابعاد ساندویچ پانل

ابعاد در ساندویچ پانل های صنعتی

ابعاد ساندویچ پانل های صنعتی نیز بر طبق استاندارد تعین شده به این شرح است. ضخامت هر ورق حدود 0.5 میلیمتر، ضخامت فوم مصرفی از 4 تا 10 سانتی متر متغیر.
در این نوع ساندویچ پانل طول به صورت استاندارد 6 متر تولید می شود اما عرض ساندویچ پانل دیواری حدود یک متر و 2 سانتی متر و ساندویچ پانل سقفی حدود یک متر و 8 سانتی متر است. اجرای ساندویچ پانل نیز با توجه به سازه به صورت دو رو ورق و یا یک رو ورق و یک رو آلومینیوم رنگی انجام می شود.

ابعاد ساندویچ پانل از نظر فوم میانی

با ابعاد گفته شده درباره ورق ها می توان گفت که ضخامت فوم میانی نیز بر ابعاد ساندویچ پانل ها تاثیر زیادی دارد. اما خود فوم میانی بسته به شرایط محیطی و نوع سازه متفاوت بوده و از 4 سانتی متر تا حدود 15 سانتی متر می تواند متغیر باشد.
ضخامت فوم میانی همچنین بر وزن ساندویچ پانل ها هم تاثیر زیادی داشته و باعث می شود تا وزن هر متر مربع از ساندویچ پانل با ضخامت های متفاوت فوم میانی افزایش و یا کاهش داشته باشد.

ابعاد ساندویچ پانل های سردخانه ای

در هنگام ساخت سردخانه ها با ساندویچ پانل باید حتما از نوع ضخامت بیشتر این متریال استفاده شود. عدم هدر رفت انرژی در این سازه ها بسیار مهم بوده و باید حتما از اتلاف آن جلوگیری به عمل آورید.
به همین دلیل ضخامت ساندویچ پانل ها در این نوع سازه ها بسیار بیشتر از سازه های مسکونی است. ابعاد ساندویچ پانل سردخانه ای عبارتند از: ضخامت حدود 20 سانتی متر، طول از 2 تا 12 متر به دلخواه مشتری و عرض نیز حدود 1.13 سانتی متر است.
توجه کنید که اندازه گیری دقیق باید حتما توسط متخصصین صورت گیرد تا هیچ گونه مشکلی در زمان نصب و اجرای این سازه ها ایجاد نشود.
ساندویچ پانل کارن پانل با سال ها تجربه در این زمینه و با دارا بودن کادری مجرب و حرفه ای به شما در ارائه خدمات مرتبط با ساندویچ پانل تهران وشهرستان راهنمایی می نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت قیمت ساندویچ پانل و نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: انواع ساندویچ پانل از نظر کارایی و جنس

ابعاد ساندویچ پانل

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *