اجرای ساندویچ پانل

نصب و اجرای ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری

نصب و اجرای ساندویچ پانل امروزه می تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد چرا که قطعات این پانل ها معمولا جدا از هم است و به همین علت نصب کردن درست آنها می تواند باعث زیباتر شدن و طول عمر هرچه بیشتر سازه های شما شود. یکی از مهمترین مزایای نصب درست انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری، این است که ایمنی سازه های شما را نیز افزایش می دهد و به همین علت است که امروزه افراد زیادی به دنبال تیم مجرب برای نحوه درست نصب ساندویچ پانل می باشند.
ما در این مطلب قصد داریم کمی بیشتر درباره نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل صحبت کنیم و اطلاعات بسیار مفیدی را در این خصوص در اختیار شما قرار دهیم. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که علاقه مند به این موضوع می باشید با ما در این مطلب همراه باشید.
اجرای ساندویچ پانل

مرحله زیرسازی پانل ها

در اولین مرحله برای نصب ساندویچ پانل شما باید سعی کنید که زیرسازی های لازم را انجام دهید. در این مرحله متخصصینی که اقدام به نصب پانل های شما می کنند باید ابعاد محیط را اندازه گیری کنند و متناسب با آن پروفیل های مورد نیاز را به یکدیگر متصل کنند. جوشکاری پروفیل ها در این مرحله انجام می شود.
یکی از نکات بسیار مهمی که در این مرحله برای اجرای ساندویچ پانل باید به آن دقت زیادی داشته باشید این است که ابعاد محیط را به درستی اندازه گیری کنید تا با جوشکاری درست در زمان نصب کردن و قرار دادن ساندویچ های پانل در جای خود با مشکل رو به رو نشوید. در تمامی این مراحل بهتر است که شما از یک تیم حرفه ای و متخصص در این حوزه کمک بگیرید. بدین منظور می توانید با کارشناسان ما در کارن پنل از طریق صفحه تماس با ما و یا چت واتساپ در ارتباط باشید.

نصب و اجرای ساندویچ پانل در مدل های مختلف

بعد از آن که پروفیل ها به درستی در جای خود قرار نصب شده و جوشکاری شدند شما باید ساندویچ پانل هایی را که خریداری کرده اید بر روی آنها نصب کنید. یکی از نکات بسیار مهم در این مرحله این است که جاگذاری ساندویچ پانل ها بستگی به نوع پانلی که مورد استفاده قرار می دهید دارد و به همین علت است که شما نیازمند یک تیم متخصص هستید چرا که معمولا افراد مبتدی در این زمینه اشتباهاتی را انجام می دهند.
لازم به ذکر است که ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری خود دارای انواع مختلفی هستند که در نتیجه برای نحوه نصب و اجرای هر کدام نیز راهکار متفاوتی وجود خواهد داشت.
متناسب با قطع پانلی که مورد استفاده قرار داده اید شما نیازمند تهیه تعدادی پیچ های سرمته دار هستید تا بتوانید پانل ها را به خوبی در جای خود قرار دهید. امروزه تعداد استاندارد برای این پیچ ها سه عدد در هر متر مربع از ساندویچ پانل می باشد. شما می توانید قبل از محکم کردن پیچ ها از اسپری های پلی اورتان استفاده کنید تا به خوبی پانل های خود را آب بندی کنید.

نکاتی برای نصب ساندویچ پانل سقفی

یکی از نکات مهم برای نصب ساندویچ پانل سقفی این است که حتما به فاصله تکیه گاه های سقف و همین طور سایر اجزای به کار رفته در سقف ساختمان دقت کافی داشته باشید.
در واقع زیرسازی های لازم باید متناسب با این فواصل اجرا شوند تا پانل های سقفی را بتوان با بالاترین کیفیت ممکن نصب کرد. نکته مهم دیگری که درباره این موضوع وجود دارد این است که در زمان نصب ساندویچ پانل سقفی حتما دقت کنید که پانل ها را به صورت اورلپ بر روی یکدیگر قرار دهید تا هر قطعه بر روی قطعه دیگر قرار گیرد. این کار باعث می شود تا از نفوذ آب به سقف جلوگیری شود و همینطور باعث آب بندی بهتر پانل های سقفی نیز خواهد شد.

همچنین بخوانید: نحوه نگهداری ساندویچ پانل

اجرای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل دیواری را چگونه نصب کنیم؟

برای نصب ساندویچ پانل دیواری نیز شما اول باید زیرسازی های لازم را انجام دهید و سپس اقدام به نصب خود ساندویچ پانل کنید. برای پیاده سازی این زیرسازی ها به چند نکته باید دقت داشته باشید. به عنوان اولین نکته حتما فاصله بین ستون هایی که در ساختمان وجود دارند را مد نظر داشته باشید و متناسب با این فاصله زیرسازی های لازم را انجام دهید.
نکته دوم این است که ارتفاع پانل ها و همینطور جهت وزش باد را نیز برای زیرسازی ها مد نظر خود قرار دهید. شما بسته به شرایط مختلف می توانید هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی اقدام به نصب ساندویچ پانل دیواری کنید که انتخاب میان این دو باید توسط یک متخصص انجام شود.

نکات پایانی در خصوص اجرای ساندویچ پانل

برای نصب و اجرای ساندویچ پانل حتما دیوارها و چیدمان ساختمان را مورد بررسی قرار دهید، برای نصب پانل ها حتما فاصله میان آنها را اندازه گیری کرده و با فاصله های استاندارد آنها را نسبت به یکدیگر قرار دهید، حتما از پیج واشر مخصوص برای این کار استفاده کنید و به عنوان نکته پایانی بعد از نصب پانل ها حتما درزهای موجود را بپوشانید.
لازم به ذکر است که جهت برپایی سازه با استفاده از ساندویچ پانل حتما از تیم متخصص برای اجرای ساندویچ پانل استفاده نمایید. زیرا در صورتی که نصب هر یک از دیواره ها و سقف ها به صورت اصولی انجام نشود، در طول عمر سازه و ساختمان و همچنین زیبایی آن نیز تاثیر گذار خواهد بود و در طی سال های آینده شما را با هزینه های بیشتری رو به رو خواهد کرد.
جهت اطلاع از آخرین قیمت ساندویچ پانل و اطلاع از انواع ساندویچ پانل های تولیدی توسط تیم کارن پانل با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.
اجرای ساندویچ پانل

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *