نوع عایق پلی یورتان پلی استایرن پشم سنگ
مقاومت فشاری (Mpa)
min 0.095
100-180
100-180
ضریب انتقال حرارتی (W/mk)
0.022-0.024
0.036-0.039
0.034-0.040
جذب آب (%vol)
2%در 168 ساعت
0-5
2.5-10
چگالی (kg/m3)
35-40
17-20
100-110

دانلود بروشور ها

هر ساختمانی که با استفاده از ساندویچ پانل درست می شود می بایست نسبت به گرما و سرما و دیگر فاکتور ها عایق باشد و جهت این امر مدل های مختلفی از عایق ها، در بازار موجود می باشد. برخی از این عایق ها طبیعی و برخی دیگر از محصولات بازیافتی و یا از مشتقات نفتی ساخته میشوند که هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند .

عایق پلی استایرن چیست؟

عایق پلی استایرن نوعی فوم فشرده شده است که در ساختمان های مسکونی و صنعتی به کار گرفته می شود، عایق پلی استایرن می تواند در برابر سرما مقاومت زیادی داشته باشد و همچنین یک عایق صدا نیز محسوب می شود، این عایق ضد آب بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد و طبیعتا انواع ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری که در آن از پلی استایرن به عنوان هسته میانی استفاده شده است نیز با قیمت کمتری برای مصرف مشتریان روانه بازار می گردد. عایق پلی استایرن اکسترود شده شامل دانه های کوچک پرشده از هوا و گاز است.

نحوه ساخت این عایق به این صورت است که ابتدا کریستال های جامد در فشار و حرارت کنترل شده ذوب می شوند سپس مایع چسبناک حاصل از این فرایند را درون یک قالب ریخته تا همزمان با پروسه سردشدن به شکل یک فوم در ابعاد و اندازه های دلخواه برای مصارف گوناگون در آید.

عایق پلی استایرن در مقابل نفوذ آفات و حشراتی همچون موریانه، آسیب پذیر است و به همین دلیل برخی از تولید کنندگان مصالح ساختمانی، بر روی آن لایه ای از جنس بتن اضافه میکنند که این امر موجب افزایش وزن محصول به دست آمده می گردد و استفاده از آن را محدود میکند.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان ما تماس بگیرید 72454-021

اشتراک گذاری این مطلب در شبکه های اجتماعی ...

عضویت در کانال تلگرام سایت

کانال ما

دنبال کردن پیج اینستاگرام سایت

صفحه ما

دیدگاه کاربران ...

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.