ساندویچ پانل رنگی

ساندویچ پانل را می‌توان یکی از محبوب‌ترین محصولات و مصالح ساختمانی دانست که در چند سال اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است و با داشتن مزایای و ویژگی‌های بسیار جذاب و کاربردی توانسته است محبوبیت زیادی را بدست بیاورد. امروزه زمانی که افراد به فکر توسعه ساختمان‌های مسکونی و یا اداری هستند،
انتظار دارند تا خانه یا محل کار آن‌ها با بهترین متریال‌های موجود و نوین جهانی ساخته شود و دارای امکانات ویژه و جذابی باشد تا با خیال راحت بتوانند از زندگی در آن لذت ببرند. موردی که شاید تا چند دهه پیش ممکن نبود و لذا شما برای پیاده‌سازی اینگونه امکانات می‌بایست هزینه‌های زیادی را تقبل می‌کردید.

موردی که با معرفی و روی کار آمدن ساندویچ پانل به کلی دگرگون شد و دیگر نیاز نبود که برای ساخت بناهای باکیفیت هزینه‌های زیادی را تقبل می‌کردید و یا حتی چندین ماه مکان مورد نظر را در فاز توسعه قرار می‌دادید. ساندویچ پنل با داشتن ساختار سه لایه‌ای و عایق توانسته است تمامی مشکلات عموم را حل کند و با داشتن قیمتی مناسب در دسترس تمامی قشر اجتماعی قرار گیرد.
یکی از مواردی که شما باید در خرید ساندویچ پانل انتخاب کنید طیف رنگی یا رال رنگ‌های آن می‌باشد که چه از نظر کارایی و چه از نظر زیبایی دارای اهمیت زیادی است.

رنگ های مختلف ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در طیف‌های رنگی مختلفی عرضه می‌شود که باعث شده است دست شما در این مورد بسیار باز باشد و بر اساس سلیقه‌ی خود به خرید ساندویچ پانل ساختمانی بپردازید. اگر به دنبال دریافت اطلاعات تکمیلی در رابطه با طیف‌های رنگی و رال رنگ‌های ساندویچ پانل هستید بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید.

انواع رنگ های ساندویچ پانل

به حتم برای شما نیز این سوال پیش آمده است که رال رنگی ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟ در اصل رال رنگی را به طیف یا کد‌های رنگی ساندویچ پانل می‌گویند. کد‌هایی که برای برای ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری تعیین شده‌اند و به صورت برچسب نوع رنگ و براق بودن و حتی مواردی نظیر کدر بودن و خواص رنگ متفاوت را ذکر می‌کنند و لذا شما با توجه به رال رنگی یک ساندویچ پانل می‌توانید اقدام به خرید آن کنید.

گروه‌های اصلی در کد گذاری رال رنگی ساندویچ پانل

رال رنگی ساندویچ پانل دارای کدگذاری بخصوص خود می‌باشد که باعث شده است تشخیص و انتخاب از بین آن‌ها به کاری بسیار ساده و حتی لذت بخش تبدیل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به ذکر جزئی برخی از آن‌ها بپردازیم:

طیف رنگی ساندویچ پانل

  • زرد
  • نارنجی
  • قرمز
  • بنفش
  • آبی
  • سبز
  • خاکستری
  • قهوه‌ای
  • سفید و سیاه

قابل توجه است که تمامی رنگ‌هایی که در بخش بالا ذکر شده‌اند در اصل در گروه بندی تعداد زیادی ترکیب رنگی گروه‌های اصلی را با خود به همراه می آورند که به 210 رنگ در مدل ها و طرح های مختلف ساندویچ پانل می‌رسد. همچنین قابل توجه است که ورق‌های آن به صورت کوره‌ای رنگ شده‌اند که با ضخامت 25 میکرون توزیع می‌شوند

البته این تعداد کمی از رنگ های تولیدی در کارن پانل است در ادامه یک تصویر کامل از طیف رنگی ساندویچ پانل قرار داده‌ایم برای یافتن اطلاعات بیشتر می‌توانید از آن استفاده کنید.

اهمیت انتخاب رنگ مناسب ساندویچ پانل

رال رنگی در ساندویچ پانل از اهمیت بسیاری زیادی برخوردار است و بر روی نمای سازه‌ی شما بسیار اثرگذار است. در هر نما شاهد این مورد هستیم که زیبایی آن به کاربری نما و موقعیت جغرافیایی سازه و سلیقه مشتری بستگی دارد. همه‌ی این موارد در رال رنگی مورد توجه قرار گرفته‌اند و در اصل شما اگر این مورد را به درستی انتخاب کنید، دیگر جای نگرانی در رابطه با ظاهر و زیبایی سازه‌ی خود نخواهید داشت.
برای مثال می‌‌توان به سالن‌های ورزشی اشاره داشت که از گروه‌های رنگی بخصوصی نظیر آبی، سبز یا سیاه و سفید استفاده می‌کنند. همچنین در مناطق سردسیر از رنگ‌های گرم و در مناطق گرمسیر نیز از رنگ‌های سرد یا حتی خنثی استفاده خواهد شد. البته با توجه به انواع پیچ های به کار رفته در اجرای ساندویچ پانل نیز میتوان رنگ مناسب استفاده کرد که زیاد تو چشم نباشند.

ساندویچ پانل رنگی

سخن آخر و نتیجه گیری

ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم از خواندن موارد گفته شده لذت برده باشید و بتوانید اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با رال رنگ‌های ساندویچ پانل بدست بیاورید. ما سعی داشتیم تا به صورت مختصر و مفید به ذکر مهمترین اطلاعات در رابطه با رال رنگ‌های مربوط به آن بپردازیم تا شما نیز بتوانید در رابطه با این موضوع دانش حداقلی بدست بیاورید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.