عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی
ساندویچ پانل ها از محبوب ترین متریال برای ساخت سازه ها هستند. ضخامت های مختلف، نصب راحت و وزن بسیار کم شاید از مهمترین خصوصیات خوب این متریال باشد. در این مقاله با ساندویچ پانل 10 سانتی و عوامل تاثیرگذار بر قیمت این نوع پانل ها بیشتر آشنا خواهید شد.

ساندویچ پانل 10 سانتی متری

از ویژگی های مهمی که ساندویچ پانل را برای استفاده در هر نوع سازه مناسب می نماید دارا بودن ضخامت های مختلف است. این ویژگی کمک می کند تا پانل ها در سازه های صنعتی، مسکونی و یا سردخانه ای دارای کاربردی وسیع باشند. ضخامت ها ساندویچ پانل از 4 سانت تا حدود 15 سانتی متر متغیر بوده و کاملا مناسب سازه هایی با مصارف صنعتی و سردخانه ای است.
ساندویچ پانل 10 سانتی از پرمصرف ترین نوع پانل ها است که در ساخت سردخانه ها کاربرد دارد. این نوع با دارا بودن ضخامت مناسب از هدر رفت دما در این محیط ها جلوگیری نموده و محیطی مناسب برای نگهداری محصولات را در سردخانه ها فراهم می نماید.

ویژگی های پانل های 10 سانتی

ساندویچ پانل 10 سانتی بسته به این که از نوع ساندویچ پانل دیواری یا ساندویچ پانل سقفی باشد از متریال های مختلفی در لایه های داخلی و خارجی آن استفاده می شود. بیشترین متریال مصرفی در این پانل ها از ورق های گالوانیزه است که باعث دوام و استحکام بیشتر سازه های ساخته شده با این متریال می شود.
فوم میانی در ساندویچ پانل 10 سانتی نیز بسته به محل مصرف و سفارش مصرف کننده در سه نوع تولید می شود. فوم های مصرفی در این نوع ساندویچ پانل در سه نوع پلی استایرن، پلی یورتان و فوم ترکیبی پلی استایرن و پشم سنگ است. این فوم ها با دارا بودن خواص متفاوت به پانل های تولید شده ویژگی مشخصی می بخشد.

همچنین بخوانید: قیمت ساندویچ پانل سقفی

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی

انواع ساندویچ پانل های 10 سانتی متری

ساندویچ پانل ها در انواع مختلف دیواری و سقفی و سردخانه ای تولید می شوند. بسته به محل مصرف و نوع منطقه می توان از هر کدام از این پانل ها در ساخت سازه ها استفاده نمود. بیشترین مصرف پانل های 10 سانتی در مناطق بسیار سرد یا بسیار گرم است. به دلیل ضخامت 10 سانتی متری فوم در این پانل ها تبادل دما بین سازه و محیط کمتر شده و انرژی کمتری برای تنظیم دمای سازه مصرف می شود. هر چه میزان مصرف انرژی کمتر باشد هزینه ها نیز کاهش می یابد.
بهترین نوع فوم در این پانل ها فوم پلی یوتان است. استفاده از ساندویچ پانل 10 سانتی با فوم پلی یوتان باعث می شود تا کمترین تبادل دما با محیط بیرون در سازه ها اتفاق بیافتد و فضا برای نگهداری محصولات مناسب شود.

مزایای ساندویچ پانل 10 سانتی متری

 • در صورتی که از متریال غیر فلزی در ساخت این پانل ها استفاده شده باشد این نوع در برابر هر نوع تغییر جریان الکتریسیته مقاوم هستند.
 • عایق بودن در برابر رطوبت و آتش از دیگر مزایای این ساندویچ پانل است.
 • ضخامت 10 سانتی متری این پانل ها باعث می شود تا سازه در برابر صدا نیز به خوبی عایق شود.
 • سرعت نصب بالا باعث پیشرفت سریع ساخت سازه ها می شود.
 • وزن کم محصول باعث می شود تا وزن سازه تا حدود 30 درصد کمتر از سازه ها سنتی باشد.
 • به خوبی قابل حمل و نقل و جابجایی است.
 • مقاومت در برابر انواع آسیب های محیطی و طبیعی و زلزله مهمترین مزیت ساندویچ پانل 10 سانتی است.

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی

عوامل مختلفی بر قیمت ساندویچ پانل تاثیر دارد.

 • ابعاد ساندویچ پانل، معمولا عرض در ساندویچ پانل ها حدود یک متر است اما طول این پانل ها با توجه به نیاز مشتری قابل سفارشی سازی بوده و تا حدود مشخصی قابل تغییر است.
 • نوع متریال لایه های بیرونی و داخلی پانل ها، معمولا برای لایه های پانل ها از ورق های گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینگ استفاده می شود.
 • نوع فوم مصرفی، در میان فوم های مصرفی عایق پلی اورتان از قیمت بیشتری برخوردار است.
 • نوع ساندویچ پانل، پانل ها به چندین نوع پیچ مخفی، نر و مادگی و… تولید می شوند.
 • بسته به محل نصب ساندویچ پانل و موارد مصرف سازه می توان از انواع فوم و متریال های مختلف جهت تولید آن استفاده نمود. اما اجرای ساندویچ پانل باید حتما توسط افراد متخصص صورت گیرد تا از استحکام و مقاومت سازه در برابر آسیب های احتمالی کاملا اطمینان حاصل شود.

برای خرید و یا نصب ساندویچ پانل 10 سانتی به صورت کاملا تخصصی می توانید از سایت ساندویچ پانل کارن پنل و تیم اجرایی متخصص استفاده نمایید. انواع ساندویچ پانل با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را از کارن پنل تهیه فرمایید.
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با کارشناسان ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

همچنین بخوانید: نحوه زیرسازی ساندویچ پانل به چه صورت است؟

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *